Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7412
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co będzie w byłym przedszkolu?

Niedziela, 11 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 28 grudnia 2005, 23:08
Autor: TEJO
Budynek w parku Zdrojowym, o którym pisaliśmy w jednej z naszych wiadomości, znalazł nabywcę. Ale nie wiadomo jeszcze, jaka instytucja będzie się mieściła w siedzibie dawnego przedszkola "Kropeczka"

Chodzi o obiekt zbudowany w Cieplicach po 1920 roku w stylu neobarokowym. W latach międzywojennych był tam, między innymi, salon muzyczny. Zabytek trafił do przetargu po tym, jak niepubliczne przedszkole przestało w nim działać.

Jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury jeleniogórskiego urzędu miasta, zainteresowanie budowlą było bardzo duże, choć jej stan techniczny najlepszy nie jest. Proponowaną cenę przelicytowano prawie dwukrotnie. Nabywca zapłacił na obiekt 900 tysięcy złotych. Cenę wywoławczą ustalono na 500 tys. zł.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że budynek kupiła pewna fundacja, która zamierza w nim stworzyć ośrodek szkoleniowy. Obiekt znajduje się w terenie przeznaczonym na cele usługowe. Wcześniej zakładano, że mógł tam powstać hotelik, restauracja, galeria sztuki lub muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group