Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8395
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PRZESIEKA: Chopin zabrzmiał w Przesiece

Wtorek, 17 sierpnia 2010, 9:21
Aktualizacja: 15:10
Autor: Gabi
PRZESIEKA: Chopin zabrzmiał w Przesiece
Fot. Organizatorzy
Niecodzienne spotkanie ze sztuką odbyło się w minioną sobotę o godzinie 20:00 w Domu Wczasowym „Bałtyk” w Przesiece. „Nocna przygoda z muzyką i poezją” była świetną możliwością oderwania się od szarej rzeczywistości i obcowania ze sztuką przez duże S.

Można było posłuchać pięknych pieśni w wykonaniu sopranistki, prawie przesieczanki Anny Patrys. Akompaniował jej Jerzy Janke związany z uroczą górską miejscowością oraz niemieckim miastem Baden-Baden. Danuta Gołębiewska-Machera, która związana jest z Coburgiem i Przesieką, wystąpiła jako solistka.

Program obejmował muzykę Fryderyka Chopina. Swoje wiersze recytował Kazimierz Pichlak. Poezję polską i światową przejmująco recytowała Dorota Wasilewska. Koncert słowem opatrzył Krzysztof Machera. Było to spotkanie charytatywne. Podczas wieczoru muzyczno-poetyckiego zbierano pieniądze na dzwon, który zawisnąć ma w Kościele w Przesiece.

Publiczność dopisała nadzwyczajnie. Przygotowano osiemdziesiąt miejsc, a chętnych do uczestniczenia w tak niecodziennym wieczorze było prawie dwa razy tyle.

Wszyscy słuchacze byli pod wrażeniem wysokiego poziomu artystycznego imprezy i przemiłej atmosfery, jaka mu towarzyszyła. Był to już drugi koncert z tej serii. Pierwszy odbył się tuż przed Wielkanocą. Współorganizatorem imprezy była Rada Odnowy Przesieki. O kolejnych koncertach bedizemy informować Państwa na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group