Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5536
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chodnik na wiadukcie do naprawy

Środa, 18 kwietnia 2018, 7:37
Aktualizacja: Czwartek, 19 kwietnia 2018, 8:08
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Chodnik na wiadukcie do naprawy
Fot. Paweł Guszała
Zima jest już za nami. Ostatnie niskie temperatury swoje piętno odcisnęły nie tylko na słupkach rtęci, ale również na drogach i chodnikach. Chodzi oczywiście o dziury, te uwidoczniły się między innymi na wiadukcie na Alei Jana Pawła II.

W tym przypadku nie chodzi o drogę, ale o liczne pęknięcia i dziury na chodniku. Postanowiliśmy zapytać w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów czy stan przejścia na estakadzie jest im znany.

- Tak, mamy w planie to zrobić. To się pojawiło już jakiś czas temu. W zimie nie chcieliśmy tego ruszać żeby woda zmieszana z chlorkami, które były rozsypywane w czasie zimowego utrzymania nie wnikały w konstrukcję. Teraz się za to zabierzemy – zapewnia Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Drogowcy planują wyciąć zniszczone fragmenty chodnika i położyć nowe. - To są nawierzchnie z żywic i zestarzały się. Obiekt ma swoje lata. Trudno szukać winnego. Wilgoć dotarła w jakiś sposób po tą nawierzchnię. Reszty dokonały warunki atmosferyczne – kończy N. Łukaniuk.

Remont chodników na wiadukcie na Alei Jana Pawła II zostanie sfinansowany ze środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg, ulic i obiektów mostowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group