Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7829
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Chciał zabić

Poniedziałek, 24 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:30
Autor: Nowe Wiadomości Wałbrzyskie
Życiem przepłacić mógł odwet konkurencyjnego gangu 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Policjanci ustalili, chłopak został zaatakowany nożem, bo "musiał" ponieść karę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miała to być swego rodzaju wendeta za to, że przed laty ofiara pobiła brata napastnika. 20-latek przeżył, ale twierdzi, że okaleczył się sam.

Leżącego na ziemi, umazanego krwią 20-latka znalazł mieszkaniec ulicy Beethovena, który wyszedł na spacer. Gdyby nie jego szybka interwencja, wałbrzyszanin prawdopodobnie by zmarł. -56-latek powiadomił Pogotowie Ratunkowe, bo słusznie podejrzewał, że brunatne plamy na ubraniu 20-latka to ślady krwi- mówi nadkom. Jerzy Rzymek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się wspólnie policjanci z sekcji kryminalnej wałbrzyskiej KMP oraz IV Komisariatu Policji. Jak ustalili winnym jest 17-letni wałbrzyszanin. Chłopak miał się ponoć odpłacić w ten sposób za to, że 20-latek pobił wcześniej jego brata. -Udało się dotrzeć do bezpośrednich świadków. W wyniku tych działań policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania podejrzanego 17-latka - mówią wałbrzyscy funkcjonariusze.

We wstępnych rozmowach z policjantami, chłopiec przyznał się do zadania ciosów ofierze i opisał dokładnie przebieg całego zdarzenia. Wskazał też miejsce, gdzie wyrzucił nóż. Jak się dowiedzieliśmy 17-letni napastnik wyjaśnił policji, że to nie była bójka i że chciał zabić ofiarę. Został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka. Prokuratura zarzuca mu usiłowanie zabójstwa. Do sprawy jeszcze powrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group