Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 1939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcesz dołączyć do „Szlaku Nadziei”? Zgłoś się na casting

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 14 marca 2016, 8:52
Aktualizacja: 8:55
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Przypominamy, że producenci serialu telewizyjnego o armii Andersa szukają bohaterów programu „Szlak Nadziei”. Zgłoś się na casting! Twórcy programu liczą na zgłoszenia osób, które od połowy kwietnia będą gotowe wziąć udział w trzymiesięcznej wyprawie szlakiem armii Andersa – od Rosji, przez Bliski Wschód, do Europy.

Zadaniem wybranego bohatera programu będzie pokonanie drogi, jaką przeszli żołnierze 2. Korpusu Polskiego. Jego zmagania rejestrować będzie ekipa telewizyjna przygotowująca program „Szlak Nadziei”.

- To ambitny projekt o charakterze historyczno-survivalowym, z gatunku historical show. Ideą jest upamiętnienie wędrówki 120 tysięcy żołnierzy i cywilów, którzy idąc przez niemal cztery lata z Syberii pod Monte Cassino i dalej do Wielkiej Brytanii pokonali 12500 km przez trzy kontynenty i zostali zapamiętani jako armia Andersa – mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń z agencji crowdsourcingowej MillionYou, współtwórca portalu Armiaandersa.pl, który we współpracy z prof. Normanem Daviesem gromadził pamiątki i świadectwa ludzi, którzy pokonali szlak bojowy armii gen. Andersa. Udało się zgromadzić ponad dwa tysiące nigdzie wcześniej niepublikowanych świadectw (zdjęcia, listy, pamiątki, wspomnienia żołnierzy i ich rodzin) przemarszu armii Andersa z Rosji przez Bliski Wschód do Wielkiej Brytanii. Prof. Davies wykorzystał przekazane świadectwa w swojej najnowszej książce „Szlak Nadziei. Armia Andersa – marsz przez trzy kontynenty”.
W castingu może wziąć udział każdy. Preferowany wiek kandydatów – kobiet i mężczyzn – to 20-55 lat. Wymagany jest także dobry stan zdrowia.

- Zapraszamy wszystkich potomków bohaterskich żołnierzy i cywilów, którzy pokonali szlak Andersa. Czekamy na fascynatów historii i wszystkich, którzy chcieliby upamiętnić polskich bohaterów – mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń. I zaznacza, że to przedsięwzięcie dla ludzi, którzy chcą poczuć się tak, jak wielcy bohaterowie naszej polskiej historii.

- Najważniejsze jest zrozumienie trudów, z jakimi żołnierze Andersa zmagali się w czasach wojny. Potrzebna jest też odwaga, aby podjąć się próby przebycia drogi, jaką podczas II wojny światowej musiał pokonać 2. Korpus Polski – mówi Jan Kasprzycki-Rosikoń.

Nagranie programu „Szlak Nadziei” rozpocznie się w połowie kwietnia, a planowany czas trwania projektu szacowany jest na trzy miesiące.

Chętni proszeni są o przysłanie zgłoszenia zatytułowanego „Rekrutacja do programu Szlak Nadziei” na adres mailowy: anders@millionyou.com.

Po wstępnej selekcji producenci zaproszą na spotkanie grupę uczestników, z której wybiorą bohaterów programu „Szlak Nadziei” i poinformują o szczegółach projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~grazynagość portalu 14-03-2016 12:03
moja ciotka pokonała ten szlak z Andersem niestety stan zdrowia i wiek nie pozwala na taką wyprawe a szkoda
~ 14-03-2016 14:30
"Po wstępnej selekcji producenci zaproszą na spotkanie grupę uczestników" - wstępna selekcja niezbędna, mają 3 miesiące na przejście 12500 km przez trzy kontynenty, czyli codziennie po 138 km. Mam nadzieję, że pomysłodawcy, producenci oraz autor Org też idą...
~mieciuu 14-03-2016 21:57
rzuć pracę i idź przez 3 miesiące - super :/ Jak żyć?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group