Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 11722
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Chcą wyłudzać dane

Wtorek, 5 września 2023, 17:58
Autor: WAC
Region: Chcą wyłudzać dane
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed próbami wyłudzenia danych o rachunkach bankowych podatników.

W ostatnim czasie mnożą się przypadki że, osoby podające się za „urzędników skarbowych" telefonują z numeru  telefonu 801 055 055 w związku z rzekomym niepłaceniem podatku przez pracodawcę podatnika. W trakcie rozmowy próbują uzyskać informację o uzyskiwanym wynagrodzeniu za pracę i numerze rachunku bankowego podatnika, na który jest ono wypłacane.

Krajowa Informacja Skarbowa i urzędy skarbowe nie prowadzą takiej telefonicznej weryfikacji rozliczeń pracodawców i nie zbierają w ten
sposób informacji o dochodach podatników - informuje Sebastian Polański z referatu komunikacji KAS we Wrocławiu. - W przypadku, gdy oszust uzyska dostęp do danych np. do logowania konta bankowości internetowej, zalecamy jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem i zmienić hasło do bankowości internetowej. Jeżeli doszło do wyłudzenia środków finansowych lub danych, to należy zgłosić ten fakt na najbliższym komisariacie policji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
7
37%
Złości
10
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
950
Dobry pomysł
49%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Jelonka wczoraj
Złote rogi nad Kotliną
 
Pogoda
W weekend ponad 20 na plusie
 
112
Wypadek na Konstytucji 3 Maja
 
Czechy
Za naszą południową granicą naprawdę jest co zwiedzać
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group