Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9618
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chcą rozbudzać w uczniach chęć poznawania języków obcych

Piątek, 30 marca 2012, 9:04
Aktualizacja: 15:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Chcą rozbudzać w uczniach chęć poznawania języków obcych
Fot. Organizator
W auli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych odbyło się pierwsze ze spotkań wykładowców filologii angielskiej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z nauczycielami języka angielskiego i uczniami gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry w ramach projektu VISIT US.

Było to spotkanie informacyjne połączonym już z zajęciami językowymi poprowadzonymi przez wykładowców filologii. W minioną środę Ewa Kazak zaprezentowała wizualną prezentację uczelni z bliższym omówieniem studiów na kierunkach filologicznych, Hanna Wrzesień poprowadziła zadania grupowe w oparciu o materiał wizualny i tekst, Ida Baj zaprezentowała opowiadania z efektami dźwiękowymi i omówiła projekt VISIT US, a Janusz Duszenko przeprowadził kilka praktycznych ćwiczeń fonetycznych.

- Projekt ma na celu rozbudzenie motywacji uczniów do poznawania tajników języka angielskiego oraz do dalszego kształcenia się w tej dziedzinie. Wykładowcy zorganizują cykl interesujących spotkań lekcyjnych i informacyjnych dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w kampusie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej – mówi Renata Sigrist. Podczas kolejnych spotkań uczniowie będą bawili się językowo i zapoznają się z ofertą uczelni. Zajęcia odbędą się od 11 kwietnia do 12 czerwca br. Będzie to godzinny program, w tym oprowadzenie po kampusie i atrakcyjne zajęcia warsztatowe dopasowane do poziomu uczniów. Wystarczy skontaktować się bezpośrednio z wybranym wykładowcą i umówić się na wizytę podając liczbę uczniów i ich orientacyjny poziom – dodaje Renata Sigrist.

Zajęcia z języka angielskiego poprowadzą: Ida Baj (środy, godz. 10:00-11:00, Wesoły warsztat darmowy), Janusz Duszenko ( środy, godz. 11:00-12:00, Interaktywny warsztat fonetyczny), Monika Domagała (czwartki parzyste, godz. 11:50-12:50 i środy nieparzyste), Ewa Kazak (poniedziałki, godz. 9:00-10:00 , Historyjki obrazkowe z idiomami), Cezary Prokopiuk (czwartki, godz. 12:30-13:30, Angielski bez cenzury- wyrażenia młodzieżowe) oraz Hanna Wrzesień (czwartki, godz. 11:15-12:15, Ćwiczenia na słownictwo w oparciu o piosenki).

W przypadku języka niemieckiego natomiast terminy dotyczą tylko miesiąca maja, w którym zajęcia poprowadzą: Agnieszka Kossowska (czwartki, godz. 10:00-11:00, Gramatyka niemiecka na wesoło) oraz Józef Zaprucki, (środy godz. 11:20-12:20 i czwartki godz. 9:30-10:30, Rośliny w naszym parku - lekcja poglądowa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group