Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6199
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Chcą budowy obwodnicy

Piątek, 18 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:28
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, "trójka" wkrótce ma prowadzić z Bolkowa do Lubawki, a nie jak dotąd - do Jakuszyc.
- Zmiana trasy nic nie da - mówi Mirosław Pluta ze Szklarskiej Poręby. - Tiry nadal będą jeździły przez Szklarską Porębę, niszcząc centrum miasta. Od przejścia w Lubawce po czeskiej stronie po prostu nie ma dobrych dróg.

       Mieszkańcy proponują inne rozwiązanie. Można wybudować obwodnicę Szklarskiej Poręby od Piechowic do zakrętu śmierci, a dalej do stacji benzynowej w Jakuszycach.
- Tamtędy prowadzi stara poniemiecka droga szutrowa. Można ją wykorzystać - mówi Mirosław Pluta.

       - To mało realne - mówi tymczasem Jacek Oszytko, dyrektor wrocławskiego oddziału
GDDKiA. - Budowa kilometra drogi kosztuje ok. 5 milionów złotych. A obwodnica Szklarskiej Poręby miałaby ok. 30 kilometrów. Nie ma na to pieniędzy. Jeśli przeniesiemy trójkę do Lubawki, Czesi wybudują po swojej stronie drogę prowadzącą do Pragi.
Ludzie zapowiedzieli, że nie popuszczą. Sprawą zainteresują władze miasta oraz lokalnych posłów. - Rada wkrótce zajmie się tematem. Jeśli pomysł będzie realny do wykonania, na pewno go poprzemy - mówi Małgorzata Drużkowska, zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group