Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8485
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cenne wyróżnienie dla „Radosnej Siódemki”

Czwartek, 22 listopada 2007, 8:49
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cenne wyróżnienie dla „Radosnej Siódemki”
Fot. Archiwum
Uzdolnione aktorsko ośmiolatki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze po raz kolejny zostały wyróżnione na Dolnośląskim Inauguracyjnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Kobierzycki Arlekin”.

Piętnastoosobowa grupa młodych aktorów występująca pod nazwą „Radosna Siódemka” ma już w swoim dorobku trzy Kobierzyckie Arlekiny. Imprezę zorganizowano szósty raz.

Jak mówią sami aktorzy, nie było łatwo, ale opłacało się. Na scenie zaprezentowały się zarówno zespoły amatorskie, jak i artyści niepełnosprawni, teatry tańca czy teatr lalkowy.
– Była to prawdziwa uczta dla oczu i uszu. Okazja zobaczenia tak wielu skupionych w jednym miejscu i czasie sztuk teatralnych nie zdarza się często – powiedział Piotr Grosman, opiekun artystyczny grupy „Radosna Siódemka”.

Pośród tak licznej konkurencji jego zespół zaprezentował autorskie przedstawienie reżyserowane przez samego opiekuna z okazji Roku Wyspiańskiego 2007 zatytułowane „W Galerii Pana Wyspiańskiego”. Treść spektaklu oparta jest na marzeniu sennym, w którym pojawiają się tańczące obrazy Wyspiańskiego.

Sztuka spodobała się jurorom i została uhonorowana statuetką Kobierzyckiego Arlekina. To już trzeci Arlekin w dorobku tej grupy. Młodzi aktorzy z siódemki wcześniej reprezentowali Jelenią Górę grając między innymi w przedstawieniach – „Bajki dla Krzysia” wg A.A. Milene'a oraz „Komedie z życia rodzinnego” Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Tegoroczne nagrodzone przedstawienie „W Galerii Pana Wyspiańskiego” będzie można zobaczyć podczas uroczystego finału obchodów Roku Stanisława Wyspiańskiego 27 listopada o godz. 16 w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group