Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4485
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cenne wyróżnienie dla miłkowianina. Za służbę turystom

Piątek, 17 września 2010, 7:43
Aktualizacja: 7:46
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Cenne wyróżnienie dla miłkowianina. Za służbę turystom
Fot. Archiwum
Jutro (18 września) w Teatrze Muzycznym w Gdyni Krzysztof Wiśniewski z Miłkowa zostanie uhonorowany prestiżową odznaką za popularyzację turystyki, promowanie regionu oraz społeczne, aktywne udzielanie się w organizacjach turystycznych. Jest to najwyższe wyróżnienie państwowe przyznawane przez ministra sportu i turystyki.

18 września podczas ogólnopolskich obchodów "Światowego Dnia Turystyki” połączonych z zakończeniem rejsu Żaglowca Fryderyk Chopin, który promuje Polskę w Europie, zostaną przyznane prestiżowe odznaki honorowe „Za zasługi dla turystyki” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

- Od paru lat Ośrodek Rekreacyjno Wypoczynkowy „Wiśniowa Polana” - camping 142 w Miłkowie, którego jestem właścicielem, zajmuje czołowe miejsca w konkursie na najładniejszy camping w Polsce, w kategorii do 150 miejsc noclegowych, organizowany przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. W 2009 roku zająłem drugie miejsce, natomiast w tym przeszedłem już do ostatniej tury i 21 października okaże się, czy zdobędę pierwsze czy drugie miejsce. Zostałem również zgłoszony przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą do Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2010 organizowanym przez Fundację Kronenberga, która promuje kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców – poinformował Krzysztof Wiśniewski.

Laureat prowadzi Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy „Wiśniowa polana” w Miłkowie i promuje turystykę caravaningową na skalę regionalną i światową poprzez organizację różnego rodzaju zlotów i rajdów. Jedną z atrakcji ośrodka jest odkryty basen o wymiarach olimpijskich, wybudowany w 1936 roku. Krzysztof Wiśniewski organizował międzynarodowy zlot HALCAMP_RALLY 2010, ogólnopolski zlot Caravaningu osób niepełnosprawnych “Śnieżka 2009” oraz olimpiadę dla osób niepełnosprawnych DPS w 2008 rok. Już od 3 lat organizuje również karkonoski zlot rodzinny, a od 4 lat promuje region poprzez organizację Dożynek Gminnych.

– Jestem jedną z najmłodszych osób uhonorowanych dotychczas taką prestiżową odznaką. Skończyłem dopiero 31 lat jednak wychowałem się w tej branży. Moi rodzice prowadzą ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy „Wiśniowa polana” w Miłkowie od 1996 roku, a moja babcia już w latach 70-tych oferowała turystom przybyłym do podkarkonoskiego Miłkowa pokoje gościnne w swoim domu. Była to jedna z pierwszych form turystyki zwanej dziś jako agroturystyką na tym terenie – wyznał Krzysztof Wiśniewski.

Jako młody manager idący z duchem czasu i wykorzystujący możliwości, jakie pojawiły się w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, pozyskuje on środki na rozwój przedsięwzięć proturystycznych. W 2007 roku pozyskał unijne środki na otwarcie Centrum rehabilitacji w Podgórzynie, który dał możliwość rozszerzenia usług dla przybyłych gości do agroturystyk i pensjonatów Gminy Podgórzyn.

W 2009 roku uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej na podniesienie jakości i rozszerzenie usług hotelarskich w prowadzonym przez siebie hotelowym centrum rekreacji w hotelu „Mercure” w Jeleniej Górze. Mimo tak wielu obowiązków związanych z pracą Krzysztof Wiśniewski znajduje jeszcze czas na naukę. W tym roku otworzył przewód doktorski w Akademii Wychowania Fizycznego.

Tego typu odznaczenie otrzymują osoby i instytucje szczególnie wyróżniające się w branży turystycznej i mające liczne zasługi dla rozwoju sektora turystycznego w Polsce. O 19.30 rozpocznie się spektakl muzyczny “Eksperyment Chopin” a o 22.30 można będzie podziwiać plenerową instalację artystyczną Daana Rosegaarde "“Liquid Space 6.2”.

Natomiast 19 września o 15.00 rozpocznie się koncert Chopin the Course – Wielki Finał Gdynia, czyli muzyka Chopina w nowoczesnych aranżacjach. O 18.30 odbędzie się uroczyste powitanie załogi i zakończenie rejsu Żaglowca Fryderyk Chopin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group