Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4392
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cel, pal, ognia!

Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cel, pal, ognia!
Fot. KMP
Pięćdziesięciu uczniów z liceów mierzyło do tarcz z karabinków podczas Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego.

Zawody zorganizowała Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze wspólnie z Jeleniogórskim Zarządem Rejonowym Stowarzyszenia LOK na strzelnicy w Jeżowie Sudeckim.

Dla najlepszych stawką był Puchar Komendanta Miejskiego. Drużyny, które zajęły II i III miejsce otrzymają również puchary, natomiast zwycięzcy indywidualni za zajęcie miejsc I – VI dostaną medale, dyplomy i drobne upominki.

– Młodzież strzelała z karabinka sportowego z odległości 50 metrów w pozycji leżącej z podpórką. Kierownikiem zawodów był Wacław Szymon Dadaczyński ze Stowarzyszenia LOK – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.
W. Dadaczyński jest długoletnim i uwielbianym przez młodzież nauczycielem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze i popularyzatorem strzelectwa.

– Uroczyste podsumowanie turnieju odbędzie się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 11 października 2006, podczas którego zostaną wręczone zwycięzcom trofea, a przy okazji młodzież zapozna się z pracą niektórych sekcji policji jeleniogórskiej – dodała nadkom. Bagrowska.

Cel imprezy to popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako jednej z dyscyplin olimpijskich.
Jest to także wskazanie młodym ludziom, jak ciekawie spędzać wolny czas. Zawody są wpisane do programu prewencyjnego prowadzonego przez policję pod hasłem „Nie daj się uzależnieniom”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group