Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 14370
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cel, pal, ognia!

Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cel, pal, ognia!
Fot. KMP
Pięćdziesięciu uczniów z liceów mierzyło do tarcz z karabinków podczas Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego.

Zawody zorganizowała Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze wspólnie z Jeleniogórskim Zarządem Rejonowym Stowarzyszenia LOK na strzelnicy w Jeżowie Sudeckim.

Dla najlepszych stawką był Puchar Komendanta Miejskiego. Drużyny, które zajęły II i III miejsce otrzymają również puchary, natomiast zwycięzcy indywidualni za zajęcie miejsc I – VI dostaną medale, dyplomy i drobne upominki.

– Młodzież strzelała z karabinka sportowego z odległości 50 metrów w pozycji leżącej z podpórką. Kierownikiem zawodów był Wacław Szymon Dadaczyński ze Stowarzyszenia LOK – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.
W. Dadaczyński jest długoletnim i uwielbianym przez młodzież nauczycielem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze i popularyzatorem strzelectwa.

– Uroczyste podsumowanie turnieju odbędzie się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 11 października 2006, podczas którego zostaną wręczone zwycięzcom trofea, a przy okazji młodzież zapozna się z pracą niektórych sekcji policji jeleniogórskiej – dodała nadkom. Bagrowska.

Cel imprezy to popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako jednej z dyscyplin olimpijskich.
Jest to także wskazanie młodym ludziom, jak ciekawie spędzać wolny czas. Zawody są wpisane do programu prewencyjnego prowadzonego przez policję pod hasłem „Nie daj się uzależnieniom”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
899
Zofia
37%
Rozalia
14%
Julia
35%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Brak snu działa jak alkohol
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Seniorzy
Najpierw była Zorka, później Celwiskoza, a następnie... żłobek
 
112
Pijana rowerzystka potrącona na przejściu
 
Czechy
Będą ładne widoki i utrudnienia na drogach
 
Kultura
Lem na scenie: premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group