Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5257
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: C. Przybylski: To olbrzymi sukces!

Niedziela, 27 grudnia 2020, 8:33
Aktualizacja: 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: C. Przybylski: To olbrzymi sukces!
Fot. Przemek Kaczałko
Po niemal 30 latach Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę Zdrój i przenosi się do Karpacza. To wspólny sukces Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Miasta Karpacz, który ma się przełożyć na promocję miasta i regionu. Wydarzenie każdego roku gości najważniejszych polityków, samorządowców, czy przedstawicieli świata biznesu.
Już 7 la temu myślałem o tym, żeby Forum Ekonomiczne przeniosło się do Karpacza - stąd to Forum Energetyczne, później Przemysłowe. Ministrowie polskiego rządu byli tu częstymi gośćmi, tak samo nasi partnerzy z Saksonii czy Gruzji. Dobrze zorganizowane fora, o których mówię, a także ostatnie Forum Ekonomiczne, które z przyczyn epidemii zostało przeniesione do Karpacza - pokazały sprawność organizacyjną samorządu województwa i burmistrza, a także Instytutu Studiów Wschodnich, które jest organizatorem - powiedział Cezary Przybylski, marszałek dolnośląski.
Konkurencja dla Karpacza była ogromna - Poznań oferował nowoczesne sale Międzynarodowych Targów Poznańskich, Krynica Zdrój tam, gdzie zawsze, zachodniopomorskie też złożyło ogromną ofertę, ale nasza oferta była najbardziej kompleksowa i pokazywała mocną współpracę samorządów - dodał C. Przybylski.

Forum Ekonomiczne to marka sama w sobie. W tym roku, gdzie nasze wydatki związane z forum były znikome - sprawiło, że osiągnęliśmy ekwiwalent marketingowy o wartości 22 milionów złotych, a ono było robione na szybko, bo decyzja o przeniesieniu zapadała w ostatniej chwili, a ze względu na pandemię miała mniejszą liczbę gości - stwierdził Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza, który nie kryje dumy, że udało się przenieść to wydarzenie do miasta pod Śnieżką.

Forum Ekonomiczne w 2020 roku odbyło się w dniach 8-10 września w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu i sprawna organizacja przyczyniła się do tego, że na następne 7 lat wydarzenie na stałe zagości w nasz region. Od czasu powstania, czyli od 1992 roku FE odbywało się w Krynicy Zdroju (woj. małopolskie).

Twoja reakcja na artykuł?

17
55%
Cieszy
5
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group