Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Bus darów od partnerów

Wtorek, 12 kwietnia 2022, 8:54
Autor: WAC
Mysłakowice: Bus darów od partnerów
Fot. UG Mysłakowice
Bus wraz z przyczepą, wypełniony darami dla uchodźców z Ukrainy trafił do Mysłakowic z partnerskiej gminy Leopoldshöhe w Niemczech.

W transporcie ze wsparciem dla ponad 300 Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w różnych miejscowościach gminy Mysłakowice znalazły się artykuły chemiczne, higieniczne, zabawki, ubrania, buty. Co szczególnie ważne - z Niemiec przyjechało także sto w pełni wyposażonych w artykuły szkolne plecaków dla nowych uczniów z Ukrainy. Zostały one przekazane kilka dni temu do placówek oświatowych, podczas wizyty delegacji z Leopoldshöhe w przedszkolach publicznych w Mysłakowicach i Łomnicy, Szkołach Podstawowych w Kostrzycy, Łomnicy i Mysłakowicach, oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi i samorządem Leopoldshöhe trwa już od 25 lat – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Wzajemna przyjaźń i zaangażowanie na przestrzeni lat pozwoliło nam na zrealizowanie wielu projektów o charakterze, kulturalnym, społecznym, turystycznym jak i gospodarczym. Tym razem nasi przyjaciele z Niemiec wsparli uchodźców z Ukrainy przebywających u nas zarówno materialnie i finansowo. Dlatego składamy im serdeczne podziękowania za udzieloną i nieocenioną pomoc oraz długoletnią współpracę.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group