Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5962
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budują przystanek kolejowy Zabobrze

Piątek, 3 sierpnia 2018, 12:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 7:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Budują przystanek kolejowy Zabobrze
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejowy przystanek osobowy Jelenia Góra Zabobrze to pierwszy z dwóch nowych punktów, które powstaną na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Aktualnie trwają prace ziemne w okolicach wiaduktu na Alei Jana Pawła II, a w planach jest także budowa przystanku Jelenia Góra Przemysłowa oraz odnowienie istniejących w Sobieszowie i Cieplicach (z przesunięciem w kierunku ulicy Lubańskiej).

Na wymienionych przystankach perony będą mieć po 150 metrów długości, wysokość to będzie 76 cm powyżej główki szyny, przez co pasażerowie będą mieli łatwiej, aby dostać się do pociągu. Inwestycja oznacza jednocześnie likwidację barier architektonicznych dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Perony z nowym oświetleniem zostaną wyposażone w wiaty, ławki, gabloty informacyjne, stojaki na rowery, oznakowanie dotykowe i stałe, a na nowych przystankach będzie bezpieczne przejście przez tory dzięki urządzeniom zabezpieczającym i monitoringowi.

Wykonawcą jest firma Infrakol z Jawora, która wcześniej odmieniła wizerunek stacji Jelenia Góra oraz dobudowała trzeci peron w Szklarskiej Porębie Górnej. Większość prac będzie wykonywana przy czynnej linii, jedynie na kilkanaście dni (między 3 a 18 września) planowane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wartość robót to 17 756 mln zł (netto), a ich zakończenie planowane jest na listopad 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group