Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 7647
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Brel raz jeszcze” pod Szrenicą

Piątek, 3 maja 2013, 7:27
Aktualizacja: 7:33
Autor: Elster
Region: „Brel raz jeszcze” pod Szrenicą
Fot. Teatr Piosenki Francuskiej
Już w nadchodzącą sobotę (4 maja) o godz. 18.00 w Hotelu Bornit (przy ul. Mickiewicza 21) w Szklarskiej Porębie zagości piosenka francuska, a wraz z nią założyciel, animator, aktor i piosenkarz Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie – Janusz Zbiegieł w śpiewanym monodramie „Brel raz jeszcze”.

Yan Zbiegiel, a właściwie Janusz Zbiegieł, to polski artysta od lat związany z teatrami we Francji i Niemczech oraz z Teatrem Piosenki Francuskiej w Krakowie (Theatre de la Chanson Française de Cracovie). Piosence francuskiej poświęcił znaczną część swojego życia. Po ukończeniu krakowskiej PWST, występował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (1977-79) i Teatrze Bagatela w Krakowie (1981-87). Następnie wyjechał do Paryża na stypendium piosenkarsko-aktorskie „Conservatoie Mobel” Alice Dona. Jego studia zaowocowały wieloma występami, m.in. na targach MIDEM w Cannes i na festiwalu w Sopocie, gdzie reprezentował francuską wytwórnię płytową Polidor. Ma za sobą nagrania płytowe i koncerty promocyjne we Francji, Niemczech i Polsce.

„Brel raz jeszcze” (Brel une fois encore) to monodram śpiewany pod opieką artystyczną Krystyny Jandy, sztandarowa pozycja krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej i 11 przebojów Jacquesa Brela („Amsterdam”, „Burżuje”, „Matylda”, „Moje dzieciństwo”, „Następny”, „Nie opuszczaj mnie”, „Piosenka Jacky'ego”, „Poszukiwanie”, „Przyjdę”, „Staruszkowie” i „Starzy kochankowie”). Występowi artysty towarzyszy opowieść o piosenkach, wsparta listami Brela do żony.

Warto wspomnieć, że spektakl „Brel raz jeszcze” powstał pod opieką artystyczną Krystyny Jandy, a Zbiegiel zdobył za niego Grand Prix de Colombe we Francji oraz Główną Nagrodę Artystyczną Teatru Rampa w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1003
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group