Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11923
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Bratobójca przed sądem

Środa, 4 sierpnia 2010, 9:37
Aktualizacja: 9:37
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Bratobójca przed sądem
Fot. ....
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia skierowany przez prokuratora rejonowego w Zgorzelcu przeciwko mieszkańcowi Węglińca, który 8 marca tego roku zabił brata.

Trzej bracia: Roman, Ryszard i Adam B. zamieszkiwali wspólnie w Węglińcu. Feralnego dnia o poranku Adam pokłócił się z Romanem o to, że ten ostatni wyziębił mieszkanie, bo wyszedł po opał. Pierwszy z braci zamknął na klucz drzwi i nie chciał drugiego wypuścić. Doszło do szarpaniny, podczas której Adam ugodził Romana kilka razy nożem kuchennym. Rany okazały się śmiertelne. Wezwane na miejsce pogotowie nie zdołało uratować mężczyzny.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Adam B. ostatecznie nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu wyjaśniając, że ugodził swojego brata nożem, jednak nie chciał go zabić – informuje Violetta Niziołek, rzeczniczka jeleniogórskiej prokuratury okręgowej.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu na wniosek prokuratora zamknął Adama B. w celi aresztu. Bratobójca został poddany badaniom psychiatrycznym i psychologicznym, które nie wykazały odchyleń od normy. Mężczyzna stanie więc przed sądem oskarżony o zabójstwo brata. Adam B. nie był uprzednio karany.

Za zarzuconą mu zbrodnię grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywotniego więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group