Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4698
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brakuje testów w punkcie wymazowym

Sobota, 29 stycznia 2022, 12:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Brakuje testów w punkcie wymazowym
Fot. WAC
O problemach związanych ze zbyt małą liczbą testów dostępnych w centrum testowym Covid - 19 drive-thru w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej informują od kilku dni nasi Czytelnicy.

Czytelnicy skarżą się, że mimo informacji na stronie internetowej WCSKJ, że punkt poboru jest czynny od godziny 8.00 do 12.30, to testów brakuje już dużo wcześniej. Wczoraj (28.01) sytuacja taka miała mieć miejsce już około godziny 9.15. Podobnie było dzień wcześniej.

Aby pobrać test przyjechałam w czwartek (27.01) pod szpital około godziny 7.30, czyli jeszcze przed rozpoczęciem poboru o godzinie 8.00. W kolejce od ul. Thebesiusa stało wtedy bardzo wiele aut. A w pewnym momencie druga kolejka oczekujących zaczęła się tworzyć od strony Ogińskiego. Około godziny 9.30 do pojazdów podeszła jakaś pani i zaczęła rozdawać kartki. Okazało się, że pula testów na dany dzień właśnie się kończy i tylko ci, którzy otrzymali kartkę „załapią się” na badanie. Problem w tym, że ostatnia kartkę odebrał kierowca auta, które stało w kolejce akurat tuz przede mną. Ostatecznie odjechałam spod szpitala z kwitkiem i test musiałam wykonać gdzie indziej.
Punkt wymazowy drive-thru przy WCSKJ funkcjonuje przez cały tydzień – informuje Justyna Szreter z WCSKJ. W ostatnich dwóch tygodniach, w związku z piątą falą pandemii, liczba wykonywanych testów wzrosła gwałtowanie. W listopadzie, w szczycie czwartej fali wykonywanych było dziennie ok. 50 testów, teraz jest ich prawie trzykrotnie więcej. Wydłużony czas oczekiwania na wykonanie testu jest sytuacją, która występuje niestety w całym kraju. Wcześniej, osoby, które chciały wykonać test musiały zarejestrować się na daną godzinę, teraz otrzymują informację z danymi punktu wymazowego.
Pacjenci, którzy przyjeżdżają na test od razu przy wjeździe, otrzymują informację, czy zostaną dzisiaj przyjęci. Jeśli osób na wymaz jest zbyt wiele i kolejka jest zbyt duża, co przekracza możliwości organizacyjne punktu, wówczas pozostałe osoby otrzymują taką informację. Wynika to ze względów organizacyjno-kadrowych. Po zakończeniu pobierania wymazów od pacjentów wykonywane są także liczne prace związane z opracowaniem zleceń, rejestracją w systemach. WCSKJ robi co w swojej mocy, aby usprawnić tę sytuację, nie narażać pacjentów potencjalnie zakażonych na długi czas oczekiwania na wymaz i nie blokować ruchu w rejonie ulic dojazdowych - kończy J. Szreter.

Twoja reakcja na artykuł?

2
2%
Cieszy
26
32%
Hahaha
2
2%
Nudzi
6
7%
Smuci
10
12%
Złości
35
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (97) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group