Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5634
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boisko prawie w czynie społecznym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 września 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwają ostatnie prace przy nowym boisku do piłki nożnej, które zostało wybudowane przez Karkonoski Klub Sportowy i z początkiem października zostanie oddane do ogólnego użytku.

Przez trzy miesiące pracowano nad nową murawą, szatniami i ogrodzeniem. Oficjalny koszt inwestycji to 100 tys. zł. W rzeczywistości wiele prac zostało zrobione społecznie.

Budowa nowego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej trwała około trzech miesięcy. Ma ono zostać oficjalnie otwarte z początkiem października od kiedy będzie służyć nie tylko zawodnikom Karkonoskiego Klubu Sportowego, ale wszystkim dzieciom i młodzieży z Jeleniej Góry. Jak mówi Zbigniew Ładziński, prezes KKS, budowa nie była łatwa ze względu na brak pieniędzy na ten cel, ale jest to najlepszy przykład na to, że nawet bez większych środków można wiele zrobić.

– Gdyby nie życzliwość obcych ludzi nie mielibyśmy szansy na wybudowanie tego boiska – podkreśla Zbigniew Ładziński. – Za symboliczną kwotę udało nam się wydzierżawić teren, który należy do właścicieli Pałacu Paulinum. Obecnie mamy podpisaną z nimi umowę na 5 lat, jest już wstępna deklaracja przedłużenia tego terminu. Przy samej budowie natomiast wiele prac zostało tam wykonane własnym sumptem, jak np. budowa własnej studni.

Część zainwestowanej kwoty pochodzi ze zbiórki pieniędzy od członków, ludzie angażowali do pracy też własne firmy i samych siebie. Wybudowanie tego boiska kosztowało nasz klub 100 tys. zł i wiele pracy. Łączną kwotę inwestycji można szacować na ponad 600 tys. zł. – Podczas otwarcia chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy przyczynili się do wybudowania boiska i podziękować im – zaznacza prezes KKS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jupijajej 9-09-2009 10:21
Świetne boisko, jeszcze tylko szatnie i jakieś ławeczki i można grać, oby udało się im to jak najszybciej. pozdro
~? 9-09-2009 10:49
A co stanie się z tym boiskiem po 5 latach - na tyle jest zawarta umowa dzierżawy z Pałacem Paulinum ? Wstępna deklaracja nie jest umową. Czyżby Pałac Paulinum w zamian za 5 lat dzierżawy zarośniętej chwastami łąki, która dawno temu była boiskiem, mógł otrzymać dodatkowo także piękne boisko ? Poza tym zauważyłem, że rzeczona własna studnia chyba jest sucha, gdyz wczoraj widziałem jak woda do studni wlewana była wężami z hydrantu przy bramie wjazdowej na kompleks Paulinum. Wodomierza tam nie było, więc wnioskuję że koszt podlewania murawy ponosi Wodnik, być może bez swojej wiedzy. Nie jestem w żadnym wypadku przeciwnikiem budowy takich obiektów. Zastanawia mnie jednak dlaczego buduje się je na prywatnym gruncie (nie będę się wgłębiał kto jest jego właścicielem), mając tylko 5-letnia umowę dzierżawy. Czyżby miasto Jelenia Góra nie miało 3-4 ha terenu na którym mogłoby powstać boisko miejskie, za które nie trzeba byłoby płacić dzierżawy, a do tego nie istniałoby ryzyko, że po 5 latach, miasto czy też KKS przestanie mieć do niego prawo ?
Cień 9-09-2009 10:59
W tym kraju piłka można powinna być zakazana! Ostatnio oglądałem program na Discovery o futbolowych chuliganach, gdzie określili naszych kibiców jako najbardziej niebezpiecznych na świecie i że środowisko młodzieży to jedna wielka wylęgarnia chuliganów. To, co pokazali przy okazji, to jest szokujące, te wywiady z kibmlami, dosłownie patologia.
~do Cien 9-09-2009 12:57
bo gdyby taki dostal solidny łomot policyjną pałą i w bonusie dozywotni zakaz wstepu na stadion to moze byc zaczal myslec. Bo to co wyprawiaja to nijak ma sie do kibicowania (bo co to za frajda dac drugiemu w morde tylko dlatego, ze dopinguje swoja druzyne)...wiekszosc moglaby by sobie reke z neandertalczykiem podac...
Cień 9-09-2009 13:29
Do 12:57. Szkoda, że to na policję leciały krzesełka i inne przedmioty. Ciekawe co będzie w 2012 roku?
~EWFEF 9-09-2009 14:18
A GDZIE TO JEST ?? OK BOISKO JEST ALE JAK TAM TRAFIĆ
rymcycymcy 9-09-2009 16:23
Na razie to Wrocław staje się centrum polskiej piłki nożnej. Tam zwożą wszystkich wybitnych sędziów i najbardziej zaradnych piłkarzy :)
piipi 9-09-2009 16:27
~Hi ..przyjda *kibice na piwo !
~ 9-09-2009 22:46
DOLNOŚLĄZAK. Tam zawsze było boisko. Piłkę kopali wojacy, będącej tuż za płotem, jednostki wojskowej. Odbywały się też turnieje organizowane przez TKKF. Informacja "...prace przy nowym boisku..." jest nieprawdziwa. Cieszy fakt, że obiekt wraca do życia. Wartość inwestycji 600 tys. zł, klub dał 100 tys. Kto dał brakujące 500 tys.zł ? Właściciele Pałacu Paulinum? Czy Prezydent J.G.? Basen na "Rakownicy" kiedyś zbudowano w czynie społecznym. Ale po co? A na istniejących obiektach przy Lubańskiej lub Złotniczej Karkonski Klub Sportowy oraz dzieci i młodzież Jeleniej Góry nie mogą trenować? Jeżeli nie - to dlaczego? Jakie jest wykorzystanie tych obiektów? Jakie są zamierzenia wobec boiska po jednostce wojskowej przy Grunwaldzkiej? W Kotlinie Jeleniogórskiej jest mnóstwo boisk o różnym standarcie.Prawie każda mieścina, gmina ,wioseczka ma boisko. Zazwyczaj byle jakie. A może by tak skumulować środki będące w dyspozycji samorządowców z różnych miejscowośći i zainwestować w kilka wybranych istniejących obiektów w Kotlinie? Rozbudować je, zmodernizować - niech służą wszystkim. MZK i PKS jeździ po całej Kotlinie.
~3grosze 9-09-2009 23:11
niech pieprzeni pseudo-gówniarzo-kibice - wielcy fani swojej drużyny- dorzucą się do remontu boiska albo niech chociaż pomogą fizycznie - przecież tyle w nich energii. Szacunek i uznanie dla NORMALNYCH kibiców

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group