Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9684
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Boisko prawie w czynie społecznym

Środa, 9 września 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Boisko prawie w czynie społecznym
Fot. Angela
Trwają ostatnie prace przy nowym boisku do piłki nożnej, które zostało wybudowane przez Karkonoski Klub Sportowy i z początkiem października zostanie oddane do ogólnego użytku.

Przez trzy miesiące pracowano nad nową murawą, szatniami i ogrodzeniem. Oficjalny koszt inwestycji to 100 tys. zł. W rzeczywistości wiele prac zostało zrobione społecznie.

Budowa nowego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej trwała około trzech miesięcy. Ma ono zostać oficjalnie otwarte z początkiem października od kiedy będzie służyć nie tylko zawodnikom Karkonoskiego Klubu Sportowego, ale wszystkim dzieciom i młodzieży z Jeleniej Góry. Jak mówi Zbigniew Ładziński, prezes KKS, budowa nie była łatwa ze względu na brak pieniędzy na ten cel, ale jest to najlepszy przykład na to, że nawet bez większych środków można wiele zrobić.

– Gdyby nie życzliwość obcych ludzi nie mielibyśmy szansy na wybudowanie tego boiska – podkreśla Zbigniew Ładziński. – Za symboliczną kwotę udało nam się wydzierżawić teren, który należy do właścicieli Pałacu Paulinum. Obecnie mamy podpisaną z nimi umowę na 5 lat, jest już wstępna deklaracja przedłużenia tego terminu. Przy samej budowie natomiast wiele prac zostało tam wykonane własnym sumptem, jak np. budowa własnej studni.

Część zainwestowanej kwoty pochodzi ze zbiórki pieniędzy od członków, ludzie angażowali do pracy też własne firmy i samych siebie. Wybudowanie tego boiska kosztowało nasz klub 100 tys. zł i wiele pracy. Łączną kwotę inwestycji można szacować na ponad 600 tys. zł. – Podczas otwarcia chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy przyczynili się do wybudowania boiska i podziękować im – zaznacza prezes KKS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1177
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group