Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 7507
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bohaterom II Wojny Światowej – wieczna chwała!

Piątek, 2 września 2011, 15:52
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2011, 7:46
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Bohaterom II Wojny Światowej – wieczna chwała!
Fot. Agrafka
W Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego odbyła się dziś uroczystość upamiętniająca rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W obchodach wzięli udział nie tylko kombatanci, władze miasta, starostwa i okolicznych gmin, ale również uczniowie jeleniogórskich szkół.

Uroczystości 72. rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej w Jeleniej Górze rozpoczęły się od hymnu państwowego oraz okolicznościowych przemówień. Zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia kombatanckie, a także złożono wieńce i kwiaty. Na koniec została odegrana uroczyście Rota.

- Skansen jest miejscem szczególnym, gdyż znajduje się tu broń, dzięki której w 1945 roku Polacy odnieśli zwycięstwo. Uczciliśmy chwilą ciszy tych wszystkich, którzy polegli w walce o wolną ojczyznę. Zostało wręczonych także 15 odznaczeń dla osób zasłużonych dla związku kombatantów – powiedział pułkownik Edward Jakubowski, prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

W obchodach wzięli udział m.in. prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, posłanka Marzena Machałek, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, a także przedstawiciele związków kombatanckich, służb mundurowych i jeleniogórskich szkół. – Ważne jest, abyśmy dziś walczyli o taką Polskę, z której nie będą musieli uciekać za granicę młodzi ludzie w poszukiwaniu pracy – powiedziała posłanka Marzena Machałek.

Najważniejsza jest pamięć o poległych żołnierzach w II Wojnie Światowej oraz przypominanie młodzieży dzięki komu może dziś żyć w wolnym państwie i mówić w języku polskim. – Nie wszyscy młodzi ludzie zdają sobie sprawę ile zawdzięczają dzielnym żołnierzom, którzy ginęli za naszą ojczyznę. Uważam siebie za patriotkę, a dzięki takim obchodom w sercach wielu uczniów również zapłonie iskierka patriotyzmu – powiedziała Aleksandra Szemberska, z 1 klasy Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group