Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9578
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bogatszy „Aktywny Dolny Śląsk”

Wtorek, 5 grudnia 2017, 7:05
Autor: Paweł Guszała
Region: Bogatszy „Aktywny Dolny Śląsk”
Fot. Paweł Guszała
Trwają prace nad przygotowaniem trzeciej edycji programu „Aktywny Dolny Śląsk”, czyli wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Władze Urzędu Marszałkowskiego już zapowiedziały liczne zmiany. Na czym będą polegać?

Pierwszą podstawową zmianą w tej edycji programu „Aktywny Dolny Śląsk” będzie rozszerzenie go o inicjatywy kulturalne. Do tej pory był to budżet sportowo- turystyczny i tylko takie wnioski można było składać. Teraz pojawi się trzecia ewentualność. Ta zmiana wymusiła na władzach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podjęcie kolejnej decyzji, tym razem finansowej. - Będziemy musieli zwiększyć pulę pieniędzy z 600 tysięcy złotych do miliona. Myślę, że to nie koniec zmian. Druga edycja „Aktywnego Dolnego Śląska” wchodzi już w fazę realizacji, a to oznacza, że czas przygotować się do kolejnego programu i my to właśnie robimy – mówi Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Rzeczywiście to nie koniec zmian. Władze wojewódzkie planują także zmianę sposobu rozliczania projektów. Takim obowiązkiem do tej pory obciążony był beneficjent. Teraz ten ciężar weźmie na swoje barki Urząd Marszałkowski. - Kwestia rozliczenia projektu nie będzie obchodzić grupy nieformalne. Wiemy, że niektóre organizacje nie przystępowały do tego programu, bo trzeba było je precyzyjnie rozliczyć. To od przyszłego roku bierzemy na siebie – zapowiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Konsultacje społeczne, czyli pierwszy element trzeciej edycji Aktywnego Dolnego Śląska, zaplanowane zostały na kwiecień 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
376
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group