Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6571
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bogatszy „Aktywny Dolny Śląsk”

Wtorek, 5 grudnia 2017, 7:05
Autor: Paweł Guszała
Region: Bogatszy „Aktywny Dolny Śląsk”
Fot. Paweł Guszała
Trwają prace nad przygotowaniem trzeciej edycji programu „Aktywny Dolny Śląsk”, czyli wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Władze Urzędu Marszałkowskiego już zapowiedziały liczne zmiany. Na czym będą polegać?

Pierwszą podstawową zmianą w tej edycji programu „Aktywny Dolny Śląsk” będzie rozszerzenie go o inicjatywy kulturalne. Do tej pory był to budżet sportowo- turystyczny i tylko takie wnioski można było składać. Teraz pojawi się trzecia ewentualność. Ta zmiana wymusiła na władzach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podjęcie kolejnej decyzji, tym razem finansowej. - Będziemy musieli zwiększyć pulę pieniędzy z 600 tysięcy złotych do miliona. Myślę, że to nie koniec zmian. Druga edycja „Aktywnego Dolnego Śląska” wchodzi już w fazę realizacji, a to oznacza, że czas przygotować się do kolejnego programu i my to właśnie robimy – mówi Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Rzeczywiście to nie koniec zmian. Władze wojewódzkie planują także zmianę sposobu rozliczania projektów. Takim obowiązkiem do tej pory obciążony był beneficjent. Teraz ten ciężar weźmie na swoje barki Urząd Marszałkowski. - Kwestia rozliczenia projektu nie będzie obchodzić grupy nieformalne. Wiemy, że niektóre organizacje nie przystępowały do tego programu, bo trzeba było je precyzyjnie rozliczyć. To od przyszłego roku bierzemy na siebie – zapowiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Konsultacje społeczne, czyli pierwszy element trzeciej edycji Aktywnego Dolnego Śląska, zaplanowane zostały na kwiecień 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group