Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8661
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bóbr postraszył

Niedziela, 2 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2006, 14:43
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Bóbr postraszył
Fot. Krzysztof
Zalane tereny gospodarstw i łąki to efekt przejścia kulminacyjnej fali w Bobrze. Rzeka szczególnie groźnie wyglądała w sobotę wieczorem oraz w niedzielę rano. Teraz wody powoli opadają, choć wciąż obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Poza przypadkiem z piątku, kiedy w Wojanowie Bobrowie trzeba było ewakuować ludzi w jednego z domów stojącego blisko brzegu rzeki, nie było konieczności zastosowania takich kroków.

Podtopione zostały tereny (łąki i ogródki działkowe) blisko Bobru w Jeleniej Górze, głównie okolice ulicy Wiejskiej oraz Osiedla Robotniczego. Wezbrany poziom wód rzeki dał także znać o sobie w Łomnicy. Tam częściowo zalane zostały pola.

Bardzo groźnie rzeka wygląda we Wleniu. – Ale powódź miasteczku nie grozi. Sporo miejsca jest jeszcze w zaporowym jeziorze Pilchowickim. Pomagają też kamienne wały – usłyszeliśmy w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Nie wylała rzeka Kamienna. Zdaniem specjalistów nadmiar wody częściowo zbiera się w zbiorniku w Sosnówce, co zapobiega lokalnym podtopieniem.

– W niedzielę rano odwołano alarm przeciwpowodziowy w gminie Marciszów. Pogotowie utrzymano – oprócz Wrocławia i gminy Oława – w powiecie kłodzkim, w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze, a także w gminach: Brzeg Dolny i Mysłakowice – poinformowało Polskie Radio Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
483
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group