Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4531
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Bóbr dla turystyki

Sobota, 26 czerwca 2021, 7:08
Autor: WAC
Powiat: Bóbr dla turystyki
Fot. Starostwo Powiatowe
Kolejne podmioty zaangażowały się w zainicjowane przez Starostwo Powiatowe działania mające służyć turystycznemu zagospodarowaniu rzeki Bóbr.

Temu tematowi poświęcone są ostatnie posiedzenia Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Rady Powiatu Karkonoskiego. Poza radnymi będącymi członkami tego gremium odbywają się one z udziałem gości - przedstawicieli samorządów, instytucji i przedsiębiorców - zainteresowanych wypracowaniem wspólnych rozwiązań służących dla udostępnienia turystycznego rzeki.

Widoczne są już pierwsze efekty tych spotkań. Na majowym organizatorzy spływów kajakowych i pontonowych wypracowali wspólnie z przedstawicielami Tauron-Ekoenergia zasady współpracy dotyczące zrzutów wody ze zbiorników wodnych we Wrzeszczynie i Nielestnie. Na kolejnym, które odbyło się kilka dni temu analizowano problemy związane z poziomem wody, bioróżnorodnością i ochroną przyrody, szerokością koryta i zabezpieczeniem brzegów oraz dotyczące infrastruktury towarzyszącej.

Powiększa się grono samorządów oraz instytucji, które wyrażają zainteresowanie otwarciem Bobru dla turystyki, nie tylko kajakowej – mówi przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Rady Powiatu Karkonoskiego Maciej Gałęski. - Między innymi w ostatnim posiedzeniu naszej komisji uczestniczył po raz pierwszy, wójt gminy Janowice Wielkie Kamil Kowalski. Oznacza to terytorialne rozszerzenie naszych działań, gdyż do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na terenie od Siedlęcina do Bolesławca. Na kolejne spotkanie, we wrześniu, planujemy zaprosić również przedstawicieli powiatu kamiennogórskiego. Chcemy na tym posiedzeniu między innymi wypracować model spójnego działania przy akcjach czyszczenia koryta oraz brzegów rzeki. Czekamy też na propozycje konkretnych działań (wraz z propozycjami budżetowymi) jakie zamierzają podjąć w najbliższym czasie dla otwarcia Bobru dla turystyki poszczególne podmioty biorące udział w pracach naszego zespołu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group