Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5830
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boberki dla koalicjantów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 stycznia 2009, 19:57
Aktualizacja: 19:58
Autor: Mar
Fot. Mar
Jeleniogórska Straż Miejska podsumowała rok działań Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Grzegorz Rybarczyk aktywnie działający w jej ramach przypomniał zebranym o 70 imprezach jakie dla poprawy bezpieczeństwa w mieście udało się zorganizować.

- To prawdziwa koalicja służb mundurowych oraz przedsiębiorców jako sponsorów naszych akcji – mówił G. Rybarczyk – szkoda, że nie przyszli policjanci, którzy również wiele zrobili dla poprawy bezpieczeństwa, ale widać nie mieli czasu, żeby powiedzieć o swoich działaniach.

Na sali byli przedstawiciele miejscowych firm, straży pożarnej, straży granicznej oraz reprezentujący miejskich urzędników prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski. Wszyscy wysłuchali jak świetnie udał się miniony rok, szczególnie podczas akcji Bezpieczne Wakacje, akcji Zgubek, Mini Karty Rowerowej oraz Zostań z Nami Świętym Mikołajem. Jednak nie padły żadne liczby, ile dzieci wzięło udział w akcjach, co uzyskano dzięki ich organizacji oraz czy ta formuła będzie nadal utrzymana, czy może jednak wymaga modyfikacji.

- W podziękowaniu za wasz wysiłek wręczę teraz uczestnikom akcji te boberki, ubrane w stroje straży miejskiej – powiedział pan prezydent.

Brązowo-niebieskie maskotki odebrali wszyscy uczestnicy, a niektórzy byli mocno ubawieni gdy wracali na miejsce i gładzili swojego boberka.

- Najbliższym wydarzeniem w tym roku będzie trzecia już olimpiada bezpieczeństwa malucha, która ma się odbyć siódmego marca w hali sportowej na Złotniczej – powiedział G. Rybarczyk – będzie konkurs ze znajomości znaków drogowych, sztafeta gaszenie pożaru piłeczkami czy zwijanie węża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 14-01-2009 20:56
Dlaczego symbolem strażnika miejskiego jest boberek ...taki gryzoń, szkodnik i do tego bardzo płochliwy ? :) Policja zrobiła sobie maskotkę - lwa. I ja to rozumiem, bo taki lew siedzi cały dzień w krzakach i wyskakuje tylko jak trafi się ofiara ;)
~do SM 14-01-2009 23:05
P.Grzesiu działa tylko na ilość a nie na jakość. WSTYDZ się P.Rybarczyk
~jelgór 15-01-2009 0:21
boberek to bardziej dla klubu abstynenta
~Trzy grosze...w obronie bobra... 15-01-2009 1:28
...bobry zwane sa czesto inzynierami lesnych stawow... budujac tamy, przywracaja w przyrodzie lad, jaki powinien powinien panowac w naturze.Sprawiaja, ze w okolicy pojawiaja sie nowe rosliny i zwierzeta poniewaz stawy bobrowe wabia wydry, pizmaki, norki, jelenie, sarny...w okolicy stawow bobrowych doskonale czuja sie rowniez drobne plazy i gady, a wsrod martwych drzew czesto wija gniazda ptaki...rownie czesto, na rozlewiskach zamieszkuja bociany czarne,czaple siwe i zurawie... warto poznac obyczaje tych inteligentnych stworzen i wykorzystac ich niezwykle zdolnosci... dlaczego wlasnie boberek stal sie symbolem Strazy Miejskiej? To jest pytanie, na ktore odpowiedzi trzeba szukac u zrodla...
~ 15-01-2009 9:16
Co robi Straż ,aby idioci na sqadach nie stwarzali zagrożenia . Takie miejsce miało w dn. 11.01.09. nad stawem Balaton. W trakcie zawodów wędkarskich jeden z dwóch zachował się jak d...l, przejeżdżając przez teren gdzie było biuro zawodów jak i osoby obsługujące zawody.
~wie 39 15-01-2009 9:17
SM i tak budziła,budzi i będzie budziła politowanie wśród ludzi....żenada....
~kgggg 19-01-2009 19:32
SM i inne służby mundurowe nie są od tego aby je lubić Wie 39
~do wie39 4-02-2009 13:46
to się przyjmij do sm i zacznij kreować poprawny wizerunek tej instytucji ciekawe tylko co rybarczyk robi dla firmy i swoich kolegów z pracy bóbr to miłe zwierzątko pod ścisłą ochroną i pożyteczne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group