Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blokują parkingi dla autobusów

Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:44
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Blokują parkingi dla autobusów
Fot. Archiwum
Choć od maja na parkingu przy ul. Podgórzyńskiej nieopodal Parku Norweskiego jest 40 miejsc dla samochodów osobowych i tylko 10 dla autobusów, to w minioną niedzielę kierowy osobówek zastawili wszystkie miejsca autobusowe.

Zauważył to jeden z naszych czytelników, który przesłał nam zdjęcia.
– Co „kierowało” właścicielami samochodów osobowych, którzy zablokowali wszystkie miejsca postojowe dla autobusów: brak inteligencji i wyobraźni czy ponadprzeciętne rozmiary osobówek? – pyta autor zdjęć.

Te wykluczają jednak drugą ewentualność. Na fotografiach widać też wyraźnie, że kierowca autokaru musiał zaparkować w rogu parkingu, na miejscach dla samochodów osobowych. Tyle tylko, że jego musiało to sporo kosztować. Takie „wciśnięcie” autokaru, by nie przeszkadzał on innym parkującym z pewnością wymagało nie tylko sporych umiejętności, ale i wielu manewrów.

Warto jednak pamiętać, że za wygodę zaparkowania osobówki w miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych można sporo zapłacić. Straż miejska i policja ma bowiem prawo odholować auto na policyjny parking na koszt właściciela lub nałożyć na kierujących słony mandat i punkty karne.

Biorąc pod uwagę fakt, że obok miejsc parkingowych dla autobusów jest na tym parkingu 40 wolnych miejsc dla samochodów – nie opłaca się ryzykować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group