Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6049
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blok w dymie: mieszkańcy ewakuowani

Piątek, 8 kwietnia 2011, 15:34
Aktualizacja: Sobota, 9 kwietnia 2011, 7:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Blok w dymie: mieszkańcy ewakuowani
Fot. Angela
W budynku przy ul. Szymanowskiego 7 o godzinie 13.00 podczas prac spawalniczych wybuchł pożar w piwnicach budynku. Zadymienie było tak silne, że dym stwarzał zagrożenie dla mieszkańców, których ewakuowano. Z ogniem i dymem walczyło 21 strażaków z sześciu zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar wybuchł w jednej z piwnic, ale ogień rozprzestrzenił się na sąsiednie boksy, w której były różne materiały łatwopalne, w tym opony. Jak podejrzewają strażacy, to od nich powstało tak silne i gęste zadymienie.

– Nie wiemy, ile pali się boksów w piwnicy, bo w pomieszczeniach znajduje się bardzo gęsty i ciemny dym. Strażacy doszli już do źródła ognia, podajemy w tej chwili prąd piany średniej by wypełnić pomieszczenie i odciąć dopływ powietrza do palących się elementów, do których nie możemy bezpośrednio dość. Jednocześnie podajemy prąd wody z szybkiego natarcia by schłodzić i ugasić to, co jest widoczne – powiedział podczas akcji starszy kpt. Mieczysław Stelmach dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP w Jeleniej Górze..

- Dym był na tyle niebezpieczny dla mieszkańców, że musieliśmy ich ewakuować. W środku została tylko starsza niepełnosprawna kobieta, którą ciężko było wyprowadzić. Jest jednak przy niej pogotowie ratunkowe, a na zewnątrz ustawiliśmy drabinę za pomocą której w razie potrzeby ją przetransportujemy. Na parterze zostały dwie osoby starsze, które mają okna z drugiej strony budynku, cały czas mają z nami kontakt i są bezpieczne - dodał strażak.

Przez silne zadymienie strażacy do piwnicy musieli wchodzić w maskach i z butlami. Budynek został oddymiony. Lokatorom już nie grozi niebezpieczeństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group