Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3458
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Bliżej Boga i radości

Niedziela, 18 stycznia 2009, 15:19
Aktualizacja: 19:43
Autor: Ania
Mysłakowice: Bliżej Boga i radości
Fot. Grzegorz Truchanowicz
Ponad 250 osób niepełnosprawnych uczestniczyło w sobotę na X Powiatowym Noworocznym Spotkaniu Opłatkowym Osób Niepełnosprawnych w Mysłakowicach. Była zabawa, były koncerty, ale również zaduma podczas mszy odprawionej przez biskupa legnickiego Stefana Cichego.

Impreza organizowana jest w Mysłakowicach od 10 lat. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach. Czynny udział brały w niej również osoby niepełnosprawne. Liturgię czytały m. in. osoby niewidome, posługując się alfabetem Braille’a. W uroczystej procesji lektorzy zanieśli dary biskupowi Stefanowi Cichemu, ordynariuszowi legnickiemu. – Doceniono też obecność księdza, posługującego się językiem migowym. – powiedział ks. Jarosław Górecki, wikariusz w parafii w Mysłakowicach.

Po mszy, podczas spotkania w GOK-u podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia. Zaproszeni goście i uczestnicy spotkania wysłuchali występu dzieci i młodzieży z warsztatów terapii zajęciowej w Jeleniej Górze oraz obejrzeli przedstawienie jasełkowe uczniów z szkoły w Mysłakowicach, których przygotował ksiądz Jarosław Górecki.
– W ciągu paru ostatnich lat impreza nabrała ogromnego wymiaru i spotyka się na niej wielu ludzi z całego powiatu jeleniogórskiego. Specjalnie z tej okazji przygotowałem także szczególne podziękowania dla osób, które nas wspierają. Cieszy nas, że kolejny raz spotkanie było bardzo udane i minęło w miłej i serdecznej atmosferze – mówi Grzegorz Truchanowicz.

Spotkanie zostało w 60 procentach sfinansowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, w ramach integracji osób niepełnosprawnych. Dożył się też ośrodek kultury i urząd gminy. Przygotowaniem i rozdaniem posiłków zajęli się wychowankowie miejscowego Ochotniczego Hufca Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group