Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5707
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Blisko 143 tys. złotych dla Hospicjum dla Dzieci

Czwartek, 20 stycznia 2022, 5:58
Autor: UPWr
Wrocław: Blisko 143 tys. złotych dla Hospicjum dla Dzieci
Fot. Użyczone/UPWr
Za nami trzynasty Koncert Noworoczny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W tym roku hojność naszych gości była ogromna: fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci otrzyma blisko 143 tys. złotych na dokończenie budowy Domu Opieki Wyręczającej.

W związku z trwającą pandemią piątkowe wydarzenie odbyło się hybrydowo – na żywo i online, a gwiazdą wieczoru był zespół Raz, Dwa, Trzy. Zanim jednak muzycy zagrali swoje największe przeboje byliśmy świadkami rekordowej charytatywnej aukcji (łączna kwota uzyskana podczas licytacji darów wyniosła 139 500 złotych). Dodatkowe 4500 złotych zebraliśmy na uczelni i przed koncertem do puszek.

Każda przekazana przez was złotówka zostanie wydana na cel, którego nie da się przeliczyć na pieniądze, który nie jest notowany na giełdzie, który nie przyniesie zysku poza tym jednym, najważniejszym – dobrem, które zmienia ludzi i świat – powiedział rektor UPWr prof. Jarosław Bosy, witając gości.

Na dokończenie Domu Opieki Wyręczającej

Prowadzoną przez Marka Obszarnego z Radia Wrocław, aukcję otworzyła licytacja anioła, wykonanego przez Beatę Hernik-Janiszewską, prezeskę Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Dla nas z roku na rok zmienia się jednocześnie i wszystko i nic. Nie zmienia się nic, bo niestety wciąż jesteśmy potrzebni, a wolelibyśmy nie być. Z drugiej strony zmienia się wszystko, bo wokół nas są przyjaciele. Przyjaciele tacy jak państwo, od których otrzymujemy nie tylko przyjaźń i serce, ale również konieczne wsparcie finansowe – podkreślała pani prezes.

W tym roku cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dokończenie Domu Opieki Wyręczającej. Ośrodek będzie jedynym miejscem oferującym czasową opiekę wyręczającą dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całej zachodniej części Polski.

To bardzo potrzebna inwestycja. Tutaj przez kilka lub kilkanaście dni będą mogły przebywać chore terminalnie dzieci, pod opieką profesjonalnego personelu.

Dla ich rodziców, a zwłaszcza matek to szansa na lepsze życie, na chwilę odpoczynku i wytchnienia - podkreśla Beata Hernik-Janiszewska.

Rekordowe licytacje

Podczas aukcji za najwyższą tego wieczoru kwotę – bo aż 20 tysięcy złotych – Marek Nowara z PFI Future wylicytował sygnowaną reprodukcję obrazu „Na oceanie historii”, przekazaną dzięki Galerii Sztuki w Legnicy przez samego autora – malarza Jarosława Jaśnikowskiego. Drugim najdrożej wylicytowanym dziełem, które stało się przedmiotem ostrej walki, okazała się rzeźba „Hedera” wrocławskiego artysty Stanisława Wysockiego. Szczęśliwemu nabywcy, prezesowi zarządu Hasco-Lek Stanisławowi Hanowi, za „Hederę” przyszło podarować na szczytny cel aż 16 tysięcy złotych.
Dary na licytację przekazali też m.in.: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, marszałek Cezary Przybylski, arcybiskup Józef Kupny, ewangelicki biskup Waldemar Pytel i rektor UPWr Jarosław Bosy.

Tradycyjnie, organizację aukcji i koncertu wsparli wolontariusze, studenci i pracownicy Architektury Krajobrazu na Wydziale Inżynierii, Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group