Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3872
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Blade Loki zaczynają trasę w Jeleniej Górze

Wtorek, 29 września 2009, 19:48
Aktualizacja: Piątek, 2 października 2009, 13:03
Autor: Mar
Jelenia Góra: Blade Loki zaczynają trasę w Jeleniej Górze
Fot. archiwum
Agencja Artystyczna „YESik” organizuje wydarzenie bez precedensu w historii Jeleniej Góry – pierwszy, rozpoczynający trasę koncertową i promocję najnowszej płyty koncert zespołu „Blade Loki”. Koncert 3 października, w sobotę w sali Nova Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1Maja.

Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół”.

Koncert zespołu to jednocześnie inauguracja nowej agencji artystycznej „YESik”. Tak mówią o przyczynach jej powołania. - Patrząc na Jelenią Górę okiem ludzi nieomal trzydziestoletnich jedną z niewielu rzeczy jakie z pewnością można o naszym mieście powiedzieć jest to, że Jelenia Góra jest miejscem, w którym bardzo łatwo o dostęp do wydarzeń kulturalnych. Koncerty promenadowe w Cieplicach, koncerty organowe, działalność filharmonii czy teatru miejskiego, Wrzesień Jeleniogórski – wszystkie wymienione imprezy i instytucje gwarantują wydarzenia kulturalne dostępne każdemu, nieomal przez cały rok.

Działalność Urzędu Miejskiego, ośrodków wspierania kultury, pozarządowych organizacji nie daje jednak żadnej alternatywy dla kogokolwiek, kto prócz chęci uczestnictwa w wydarzeniach z tzw. kręgu kultury wysokiej miałby ochotę i chciałby uczestniczyć także w imprezach kultury masowej. Powoduje to sytuację, gdzie spragniony uczestnictwa w tego typu imprezie jeleniogórzanin musi podjąć wyprawę do Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Bolkowa czy Gryfowa, a z kolei odwiedziny polskich gwiazd rocka czy rock'n rolla w Jeleniej Górze są wyjątkowo rzadkie.

Będąc wieloletnimi świadkami takiej sytuacji Ojcowie Założyciele Agencji Artystycznej „YESik” postanowili stworzyć alternatywę dla działań kulturalnych prowadzonych na terenie Jeleniej Góry i zbudować od podstaw zupełnie nowy ośrodek wydarzeń muzycznych w mieście. Naszym celem jest sprowadzenie do Jeleniej Góry jak największej liczby mniej lub bardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej, już gwiazd ale też początkujących zespołów tak, by w regularnych odstępach czasu mógł odbyć się w Jeleniej Górze profesjonalnie zorganizowany koncert.

Tym samym Agencja Artystyczna „YESik” chce dać mieszkańcom miasta możliwość wyboru pomiędzy wyjazdem na koncert do Wrocławia, Szklarskiej Poręby, czy uczestnictwem w podobnej imprezie w Jeleniej Górze. Po to, by w przyszłości Stolica Karkonoszy znalazła się na liście preferowanych miast nieomal każdej trasy koncertowej w Polsce.

Zespół rusza w trasę promującą najnowszy album pt. "Torpedo Los". 3 października w sali NOVA JCK BLADE LOKI zagrają w Jeleniej Górze i będzie to pierwszy koncert otwierający jesienną trasę promocyjną. Agencja Artystyczna YESik zaprasza wszystkich fanów gatunku na pierwszy od 2 lat koncert grupy w naszym mieście. Bilety do nabycia w Sklepie Muzycznym DEMO na ul. 1 Maja 60, 15 zł w przedsprzedaży. 20 złotych kosztować będą w dniu koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group