Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 15 maja
Imieniny: Zofii, Jana
Czytających: 15583
Zalogowanych: 72
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biskup w jeleniogórskim areszcie

Wtorek, 16 grudnia 2025, 8:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Biskup w jeleniogórskim areszcie
Fot. Areszt Śledczy
Po raz XIX Biskup Legnicki odwiedził Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, kontynuując wieloletnią tradycję adwentowych wizyt. To wydarzenie, na które zarówno osadzeni, jak i pracownicy więzienia czekają każdego roku, to czas wspólnej modlitwy, rozmów i refleksji w okresie przedświątecznym.

W kaplicy aresztu pw. w. Mikołaja biskup koncelebrował Mszę Świętą. W nabożeństwie wzięli udział osadzeni, kadra więzienna oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz, służb mundurowych i współpracujących instytucji. W homilii duchowny mówił o grudniowej pielgrzymce osadzonych do Watykanu i podkreślał, jak ważna jest nadzieja, nawet w trudnych chwilach.

Po mszy świętej odwiedził osadzonych w celach mieszkalnych, rozmawiając z nimi i składając osobiste życzenia. Wizyta była też okazją do obejrzenia wystawy kartek świątecznych w ramach XVI Ogólnopolskiego Konkursu „Życzenia Prosto z Serca”, odbywającego się pod honorowym patronatem Biskupa Legnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
5
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
643
Dobry pomysł
49%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlatego Japończycy nie tyją, mało chorują i żyją dłużej niż Polacy
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Toyota na barierce
 
Aktualności
Moda na recykling
 
Uzdrowisko Cieplice
Termalny relaks dla zdrowia i dobrego samopoczucia
 
Kultura
Muzeum Karkonoskie zaprasza na Noc Muzeów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group