Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4736
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Biją w narkobiznes

Czwartek, 11 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 października 2007, 10:44
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Biją w narkobiznes
Fot. Archiwum
Szajki handlarzy prochami w kajdankach.

Spektakularnych zatrzymań dokonała policja dolnośląska w Kamiennej Górze i Zgorzelcu. W ręce funkcjonariuszy wspieranych przez strażników granicznych wpadli przestępcy, u których znaleziono ogromne ilości narkotyków i inne przedmioty służące do uprawiania przestępczego procederu.

Podczas przeszukania trzech mieszkań w Kamiennej Górze ujawniono 930 porcji amfetaminy oraz 33 działki marihuany.
- Ponadto zabezpieczono 6 telefonów komórkowych, notesy, 2 wagi elektroniczne oraz laptop. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków wyniosła około 5000 złotych – informuje nadkom. Artur Falkiewicz.

Zatrzymano też trzech kamiennogórzan w wieku od 25 do 43 lat. Byli już uprzednio karani i są bardzo dobrze znani policji.

Z kolei zgorzeleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 43 lat podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami.
Na jednej z ulic przygranicznego miasta zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 22-latek. Funkcjonariuszy zainteresowała zawartość jego saszetki.

Okazało się, że miał w niej amfetaminę, którą kupił od innego zgorzelczanina. Policja namierzyła handlarza. W mieszkaniu 43-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 348 porcji amfetaminy.

Właściciel mieszkania został zatrzymany. Teraz 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków, grozi mu kara do trzech lat więzienia.
43-latkowi przedstawiono zarzuty handlu środkami odurzającymi. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group