Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 8433
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Biesiada Integracyjna z doskonałą zabawą

Sobota, 6 lipca 2013, 6:32
Aktualizacja: Niedziela, 7 lipca 2013, 8:00
Autor: Mea
Region: Biesiada Integracyjna z doskonałą zabawą
Fot. Mea
Ponad sto osób bawiło się wczoraj (05.06.) w Kaczorowie na XIV Biesiadzie Integracyjnej „Grillowanie na polanie”, zorganizowanej przez Jeleniogórski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. – Najważniejsza jest integracja z innymi i aktywizacja osób niepełnosprawnych – powiedział Wojciech Drzymkowski z Jeleniej Góry, uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Impreza zorganizowana została z okazji Europejskiego Dnia Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. Byli na niej uczestnicy jeleniogórskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, przedstawiciele Jeleniogórskiego Klubu Sportowo-Reahabilitacyjnego, Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Związku Niewidomych.

Przebywanie ze sobą oraz prezentowanie swoich umiejętności we wspólnej zabawie, bez względu na sprawność organizmu, jest potrzebna wszystkim zarówno zdrowym, jak też niepełnosprawnym. We wspólnym obcowaniu można nauczyć się siebie, stąd społeczne znaczenie Biesiady Integracyjnej jest w aspekcie psychicznym nie do przecenienia.

- Odbyły się różnego rodzaju gry, zabawy i konkursy, do których potrzebne rekwizyty zostały opracowane i wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej m.in. wiązanie krawata, dmuchanie balonów, budowanie wieży z klocków lego oraz modny obecnie taniec gangnam style. Tradycyjnie wybraliśmy też Królową lata 2013 – mówił Leszek Karbowski, prezes zarządu Jeleniogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Wszyscy uczestnicy konkursów byli nagradzani „pocieszkami”, czyli słodyczami. Natomiast osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe.

Mimo że osoby niepełnosprawne siedzą na wózkach, są niewidome, często podpierają swoje niełatwe życie kulami, nie skarżą się na swój los, ale promienieją uśmiechem, energią, przedsiębiorczością i różnymi talentami. Śpiewają, muzykują, piszą wiersze, rzeźbią, potrafią żyć pełnią życia, nie tylko przezwyciężają własne kalectwo, ale zmieniają siebie oraz swoje otoczenie.

- Jest pyszne jedzenie, miłe towarzystwo i przednia zabawa. Tradycyjnie prezentowałem taniec Michaela Jacksona, którego uczyłem się już od najmłodszych lat - mówił Michał Marek ze Szklarskiej Poręby.

- Po raz kolejny biorę udział w tej zabawie i bardzo mi się podoba. Jest ciekawa muzyka, można potańczyć i pobawić się podczas konkursów - twierdził Czarek Klukiewicz z Jeleniej Góry.

- Pierwszy raz uczestniczę w takiej imprezie i jest super, poznałam wiele osób. Oby więcej było takich spotkań – podkreślała Elżbieta Morawska z Jeleniej Góry.

W trakcie zabawy były serwowane dania z grilla, tradycyjna grochówka, czy też chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Każdy uczestnik biesiady otrzymał pamiątkowy znaczek okolicznościowy upamiętniający to wydarzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1765
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group