Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7093
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bieg do Kaplicy św. Anny w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 31 lipca 2017, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 1 sierpnia 2017, 5:47
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (30.07) w Kowarach po raz pierwszy odbył się bieg do Kaplicy Świętej Anny połączony z festynem rodzinnym i mszą. To pierwsza edycja imprezy, ale już cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

W niedzielę z Placu Franciszkańskiego o godzinie 13.00 w Kowarach grupa w różnym wieku wzięła udział w biegu do Kaplicy świętej Anny. Komu było wygodniej korzystał z kijów nordic walking.

– Mamy tutaj Kaplicę św. Anny i zrodził się pomysł, aby w ostatnią niedzielę lipca zorganizować bieg do kaplicy. Chcemy, aby wpisało się to w cykliczną imprezę miasta i parafii – wyjaśniają kapłani, współorganizatorzy wydarzenia, dodając, że za rok będzie więcej atrakcji.

Dla kowarzan była to okazja, aby niedzielę spędzić aktywnie. – Pierwszy raz startowałam w kategorii nordic walking, raczej na co dzień jeżdżę rowem. Nie trzeba siedzieć w niedzielę w domu przed telewizorem, trzeba trochę wyjść i się poruszać. Było gorąco, ale jak już widziało się metę to same nogi niosły - opowiada Asia Wiśniewska, zwyciężczyni w kategorii nordic walking.

Podczas festynu odbyła się loteria fantowa. Każdy mógł poczęstować się darmową kiełbaską, owocem lub ciastem. Dla dzieci zorganizowano artystyczne malowanie twarzy. Zwycięzców podzielono na trzy kategorie: dzieci, biegaczy i chodziarzy (którzy korzystali z kijków).

Wyniki są następujące:
Dzieci:
1. Oskar Finowski
2. Jakub Swat
3. Kacper Łazarowicz,
Biegacze:
1. Arkadiusz Szlendał
2. Piotr Jochymek
3. Bartek Burgielski,
Chodziarze:
1. Joanna Wiśniewska
2. Ewa Ozimłowska
3. Anna Andrzejewska.

Impreza została zorganizowana przez Urząd Miasta Kowary, Parafię pw. NMP w Kowarach, Fundację Slow City oraz Kowary Biegają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group