Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3764
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwone barwy radości i dumy

Środa, 3 maja 2017, 11:27
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 7:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biało–czerwone barwy radości i dumy
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (2.05) w Jeleniej Górze tak, jak w całej Polsce, obchodzono uroczyście święto flagi narodowej. Z uwagi na kiepską pogodę, większość zajęć – skierowanych głównie do dzieci – odbyło się w galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Bez względu na wiek, światopogląd czy preferencje polityczne, wczoraj jeleniogórzanie byli razem, aby świętować biało-czerwoną flagę narodową. Były występy zespołów ludowych (Sybiraczki i Kresowianie oraz Agat), gry, zabawy i konkursy dla dzieci, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji.

Uczestnicy zabawy mogli też napisać na kartkach za co kochają Polskę, a później ich wyznania ozdobiły budowlę z kartonów. W samo południe, mimo padającego deszczu, grupa mieszkańców udała się pod Urząd Miasta, aby odśpiewać hymn, a na maszt wciągnięto biało-czerwoną. W planach było też wypuszczenie 100 balonów w narodowych barwach, jednak postanowiono, że zostaną wręczone dzieciom. W sumie przez dwie godziny jeleniogórzanie z radością i dumą bawili się na miejskiej imprezie. Zakład Aktywności Zawodowej „Rosa” częstował chętnych zupą pomidorową z dodatkiem śmietany, dzięki czemu na talerzach również było biało-czerwono.

- Jelenia Góra od kilku lat rozdaje wśród mieszkańców flagi i mam nadzieję, że to święto będzie nie tylko urzędników, ale przede wszystkim mieszkańców. Miasto jest nasze, sprzątajmy wokół siebie. Barwy biało-czerwone traktujmy na co dzień jako barwy czystości i waleczności – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group