Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6848
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczeństwo pod znakiem zapytania

Środa, 13 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Bezpieczeństwo pod znakiem zapytania
Fot. Angelika Grzywacz
Coraz więcej dziur w chodnikach, drogach i na poboczach. Mieszkańcy podsumowują sposób ich zabezpieczania, który bywa często kuriozalny i nieskuteczny.

– Fakt, że zawsze znajdzie się jakiś sposób zabezpieczenia niebezpiecznych miejsc. Można mieć, co prawda, wątpliwości co do skuteczności działań zabezpieczających – mówią jeleniogórzanie z ulicy Kasprowicza.
Często zabezpieczeń dziur brakuje. Wówczas dzieci – biegnąc ulicą czy poboczem drogi – mogą wpaść do środka, a dorośli – potknąć się lub poobijać.

– Złodzieje kradną na potęgę żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych. A później ten czy tamten nogę złamał, bo wpadł w dziurę – uważa pan Janusz.

– W ostatnich dniach kolejne z kuriozalnych zabezpieczeń studzienki pojawiło się tuż obok mostu na ulicy Jana Pawła II, na przeciwko dworca PKS – opowiada mieszkanka, która tą ulica chodzi na zakupy do supermarketu.
– Kilka gałązek owiniętych taśmą, nie sprawia wrażenia stabilnej bariery – dodaje jej mąż, którego zaskoczył ten sposób zabezpieczania niebezpiecznych dziur.

Chyba że to nie miało być zabezpieczenie, ale oznakowanie miejsca.
Zważywszy na liczbę ulicznych pułapek, nie tylko dla pieszych, ale i samochodów, dobrym pomysłem byłoby umieszczenie poodkrywanych studzienek czy najbardziej niebezpiecznych dziur w chodnikach na szczegółowej mapce, umieszczonej gdzieś w centrum.

Przynajmniej mieszkańcy i turyści – zwłaszcza ci z dziećmi – wiedzieliby, które miejsca należy omijać.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group