Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7439
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Bezkrólewie u „Samych swoich”

Środa, 28 maja 2008, 7:56
Aktualizacja: 7:56
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Bezkrólewie u „Samych swoich”
Fot. Archiwum
Trzeci tydzień trwa powołanie komisarza w Lubomierzu, gdzie 11 maja odwołano w referendum burmistrza Wiesława Bobrowskiego i jego zastępcę Artura Mazura.

Po kilku dniach spekulacji wojewoda dolnośląski wskazał na stanowisko osoby pełniącej funkcję burmistrza, Wiesława Ziółkowskiego, emerytowanego nauczyciela i radnego powiatowego. I zapadła cisza.

W gminie mija trzeci tydzień bez osoby która mogłaby podpisać przelewy, faktury. Wypłat nie dostali urzędnicy, gminny ośrodek pomocy społecznej nie wypłaca zasiłków, bo nie ma pieniędzy na koncie. Z jego pomocy korzysta 600 osób w gminie.

Decyzję o nominacji komisarza podpisuje osobiście premier Donald Tusk, ale jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym kancelarii premiera, wniosek jeszcze tam nie dotarł.

Po kilku telefonach dowiaduję się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, że dokumenty trafiły w poniedziałek na biurko wiceministra Tomasza Siemionaka. Ten ma niezwłocznie podpisać dokumenty i przekazać je do kancelarii premiera.
Stamtąd po podpisaniu do wojewody dolnośląskiego a stamtąd akt nominacji zostanie dowieziony do Lubomierza i wręczony Wiesławowi Ziółkowskiemu.

Dlaczego trwa to aż trzy tygodnie, nie potrafił powiedzieć nikt. - Do końca tego tygodnia dokumenty na pewno trafią na miejsce - zapewniła Monika Chomiuk z biura prasowego kancelarii premiera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group