Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 13756
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezduszni właściciele przywiązali dwa psy do drzew skazując je na pewną śmierć

Czwartek, 2 sierpnia 2012, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Angela
Trwa poszukiwanie sprawców, którzy w poniedziałek (30.07) w lesie na wysokości ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze przywiązali do drzew dwa małe kundle. Na szczęście w porę zauważył je przypadkowy spacerowicz i powiadomił straż miejską. Gdyby nie on zwierzaki zdechłyby z głodu i pragnienia.

Psiaki zostały przewiezione do Schroniska dla Małych Zwierząt i są już bezpieczne. Dołączyły do tych, które w okresie wakacyjnym są właścicielom po prostu niewygodne. Takich przypadków pracownicy schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze odnotowują co roku od kilkunastu do kilkudziesięciu.
- Co roku w okresie wakacyjnym trafia do schroniska około 20 – 30 procent więcej zwierząt, są to nie tylko koty i psy, ale i węże, papugi i inne – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze i prezes Towarzystwa opieki nad Zwierzętami w Polsce.
Sporo sygnałów inspektorzy odbierają też o znęcaniu się nad zwierzakami, które są na uwięzi. Około 50 procent zgłoszeń to potwierdzone informacje, że psy w okresie upałów uwiązane na łańcuchach krótszych niż wymagane dwa metry, nie mają wody, budy, ani zaciemnionego miejsca, gdzie mogłyby się schronić. Często są też głodzone i bite.

Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przypominają, że za znęcanie się nad zwierzętami, którym jest również porzucenie psa grozi odpowiedzialność karna, w tym wysoka grzywna i do dwóch lat wiezienia.

Tymczasem Agata Majchrzak prowadząca kampanię informacyjną na temat problemu porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym przypomina, że dzisiaj można zafundować pupilowi pobyt w hotelu, wynająć psią nianię lub zabrać zwierzaka ze sobą do miejsca, w którym będzie mile widziany, bo wiele pensjonatów i hoteli przygotowuje specjalne pokoje dla osób wypoczywających ze zwierzętami.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
1094
Dobry pomysł
51%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zdradzają tajemnice... Kajzerka to surowa mąka w kształcie bułki
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Urzędowy samochód miał wypadek
 
Aktualności
Streetworkerzy wrócili na ulice Jeleniej Góry. „Nie jesteśmy po to, żeby kogokolwiek ścigać”
 
Aktualności
Nowe życie dawnego cmentarza
 
Aktualności
Termy Cup 2026
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group