Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2502
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezdomni popili i narozrabiali

Czwartek, 11 września 2008, 15:36
Aktualizacja: 18:29
Autor: Angela
Próby nietypowego włamania dokonało dzisiaj dwóch bezdomnych, którzy siłą próbowali wejść do schroniska im. Brata Alberta. Przeszkodziła im w tym zatrzaskowa bramka, którą otworzyć mogą tylko pracownicy schroniska. Kiedy ci odmówili wpuszczenia nietrzeźwych, usłyszeli wyzwiska i pogróżki. Jeden z mężczyzn trafił w ręce straży miejskiej. Odpowie przed sądem w trybie pilnym.

Dwóch bezdomnych upiło się dzisiaj w sztok i próbowało się dostać do schroniska im. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn, które mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej. Problem jednak w tym, że do ośrodka wpuszczane są tylko osoby trzeźwe, a ci na pierwszy rzut oka wydali się pracownikom dobrze „zawiani”.

Dlatego nikt z pracujących w schronisku nie otworzył mężczyznom zatrzaskowej bramki. Ale bezdomni nie odpuścili. Kiedy przed budynkiem pojawił się kierownik ośrodka, został przez nich wulgarnie wyzwany.

Nietrzeźwi szarpali też bramkę i odgrażali się szefowi i pracownikom ośrodka. Na miejsce wezwano straż miejską, ale w międzyczasie jeden ze szturmujących ośrodek, uciekł. Udało się jednak złapać drugiego awanturnika.

Mężczyzna był kompletnie pijany, agresywny i nie reagował na nasze uwagi, a także wyzwał funkcjonariuszy – mówią strażnicy miejscy. Zawieźliśmy go do policyjnej izby zatrzymań, gdzie pozostanie do wytrzeźwienia. Później trafi przed sąd gdzie zostanie osądzony w trybie natychmiastowym.
Na 57-latka czeka teraz kara grzywny lub pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group