Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 8011
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wtorek, 8 października 2019, 10:23
Aktualizacja: Środa, 9 października 2019, 12:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie referendum w Jeleniej Górze?
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa mieszkańców Jeleniej Góry chce odwołać Prezydenta Miasta oraz Radę Miejską. Zaczynają zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w tej sprawie.

Przedstawiciele grupy inicjatywnej zapewniają, że nie stoi za nimi żadna partia. Jako mieszkańcy są niezadowoleni z dotychczasowych rządów Jerzego Łużniaka i jego poprzednika - Marcina Zawiły. Wśród argumentów przedstawiają przede wszystkim podwyżki cen za wywóz śmieci i innych opłat komunalnych.

Kiedyś pan Zawiła nie dbał o miasto, a teraz pan Łużniak nie dba należycie - wyrażał opinię Zbigniew Taberski, który pochodzi z Kujaw, a od siedmiu lat mieszka w Jeleniej Górze. - Dziwię się, że jest taka bezdomność... Pochodzę z Kruszwicy - tam nie ma takiego czegoś. Jak wartość zadłużenia przekracza wartość mieszkania, to komasują wszystkich w budynkach po byłych szkołach, ale nie wyrzucają na bruk - mówił Z. Taberski.
Bezrobocie nie jest wysokie w naszym mieście, a są bardzo niskie płace. Brakuje mieszkań komunalnych - młodych ludzi przy niskich zarobkach nie stać na kredyt - mówiła Paula Karatysz.
We wrześniu minęło 10 miesięcy od wyborów i dopiero teraz mamy możliwość wnieść o odwołanie prezydenta i Rady Miejskiej. To właśnie od września zafundowano nam wiele podwyżek i chcemy dać ludziom możliwość, aby zadecydowali, czy ten prezydent i Rada mają zostać, czy nie - dodała Natalia Strzelec.

Wśród argumentów, które wymieniali inicjatorzy referendum była m.in. strata znacznej części dofinansowania do remontu Teatru Norwida, niski poziom wsparcia klubów sportowych czy brak perspektyw dla ludzi młodych, którzy wyjeżdżają z Jeleniej Góry, aby żyć na lepszym poziomie.

Kontakt z inicjatorami możliwy jest na razie poprzez adres e-mail: referendumjg@gmail.com oraz na Facebook'u "Referendum Jelenia Góra". Wkrótce zostaną podane miejsca, gdzie fizycznie można składać podpisy - mieszkańcy zachęcają do wsparcia inicjatywy, pomocy przy zbiórce podpisów.

Jesteśmy ludźmi z różnych środowisk, łączy nas to, że mieszkamy w Jeleniej Górze. Nie łączy nas żadna partia polityczna. Bez znaczenia są też wybory parlamentarne, które odbędą się w niedzielę - to nas nie interesuje - podkreślają inicjatorzy referendum.

Pełnomocnikiem grupy jest Dominik Łuczkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

273
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
14
4%
Nudzi
8
2%
Smuci
29
8%
Złości
29
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (194)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
121
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group