Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10050
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Będzie poczta

Czwartek, 15 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 14:43
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Na największym osiedlu Zabobrze wreszcie powstanie nowa poczta.
Blisko 30-tysięczne osiedle obsługują tylko dwa urzędy pocztowe. - Do okienka trzeba stać po 20 minut i więcej - mówi Józefa Wasiuk. Na szczęście wkrótce ma się to zmienić na lepsze.

Na Zabobrzu są tylko dwa oddziały poczty, oferujące pełen zakres usług: przy ul. Noskowskiego i Różyckiego. Wczoraj odwiedziliśmy ten drugi punkt. Mimo że otwarte były wszystkie 3 okienka, utworzyła się ponad 20-osobowa kolejka. - Tak bywa tutaj zawsze - mówi Józefa Wasiuk. - W godzinach popołudniowych jest jeszcze więcej ludzi. Nie lubię chodzić na pocztę, bo to kojarzy mi się ze staniem w kolejkach. Przyszłam tylko zapłacić za światło.

Dorota Okoniewska spędziła w kolejce ponad 20 minut. - Przez ten czas odwiedziliśmy wszystkie okoliczne sklepy - mówi jej mąż Jarosław, który czekał na żonę z synkiem Konradem. - Czasami chodzimy na pocztę główną, tam jesteśmy obsługiwani szybciej. Ale zimą nikomu nie chce się chodzić tak daleko.

Największy problem mają mieszkańcy Zabobrza II, czyli ulic Kiepury, Wiłkomirskiego czy Sygetyńskiego. Do najbliższego punktu mają prawie kilometr.
- Przyszłam na Różyckiego, by odebrać paczkę. Stałam 20 minut, ale odeszłam z kwitkiem, bo okazało się, że paczkę ma listonosz, który jest w terenie - mówi Barbara Bartkowiak. - Nie winię pracowników poczty, robią co mogą. Tu jest po prostu za mało okienek.
Jak przyznają pracownicy poczty, grudzień jest miesiącem szczególnym. Wzmożony ruch panuje nie tylko przy okienkach. - Przesyłamy kilkakrotnie więcej listów i kartek, niż zwykle - powiedziała nam jedna z listonoszek. - Dostajemy też znacznie więcej paczek. Muszę chodzić z wózkiem, bo do torby tego wszystkiego nie pomieściłabym.

- Wkrótce problemy mieszkańców się skończą. W naszym budynku przy ul. Sygietyńskiego będzie otwarta nowa poczta - potwierdza Maria Babiak, dyrektor Centrum Sieci Pocztowej w Jeleniej Górze. - Docelowo ma tam powstać 8 stanowisk do obsługi klientów, będzie pełen zakres usług.
Nowa poczta ma być czynna przynajmniej 6 dni w tygodniu. - Jeśli zajdzie taka potrzeba, okienka zostaną otwarte także w niedziele - mówi Maria Babiak. - To powinno rozładować ruch w pozostałych naszych punktach.
W budynku przy ul. Sygietyńskiego (w pobliżu stacji paliw Shell) ma być także bank. Na razie obiekt jest w trakcie rozbudowy. Jej zakończenie zaplanowano na październik przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
391
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group