Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6642
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie owocowa klęska?

Wtorek, 8 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Będzie owocowa klęska?
Fot. Jelonka.com
Ogrodnicy i sadownicy biją na alarm: podczas niedawnych przymrozków pomarzły drzewa owocowe. Czy latem i jesienią będziemy pozbawieni naturalnych słodkości?

O ile w innych częściach kraju będących swego rodzaju sadowym zagłębiem straty są dość znaczne, w Kotlinie Jeleniogórskiej i okolicach nie jest źle. Nie ma tu wprawdzie wielkich upraw, ale na tych mniejszych, z których owoce sprzedawane są na lokalnym rynku, mało kto mówi o klęsce. Podobnie jest na licznych ogródkach działkowych, gdzie uprawiane są jabłonie, grusze, śliwy, a nawet ciepłolubne brzoskwinie.

– Trochę kwiatostanu jabłoni pomarzło, bo jak co roku o tej porze wiosny bywają przymrozki, ale powodów do paniki nie ma – mówi pan Wiesław, jeden z właścicieli sporego sadu w okolicach Maciejowca. Jak podkreśla w podgórskich okolicach często temperatury różnie się rozkładają. Jest bardzo zimno tuż przy gruncie, ale im wyżej – tym cieplej. – Sezon może być mniej udany z powodu suszy, a nie przymrozków – podkreśla.

Podobnie twierdzą działkowcy. – Na pewno nie będzie tak urodzajnego sezonu na owoce i warzywa jak w ubiegłym roku. Nie można jednak dramatyzować – zaznacza Małgorzata Kubiak.

Humory działkowiczom i ogrodnikom poprawiły wtorkowe opady deszczu, jednak to kropla w morzu: ziemia nadal jest bardzo sucha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group