Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2429
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 maja 2016, 0:40
Aktualizacja: 0:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Wiktoria Ciepiela
Do 30 czerwca miejski plac zabaw przy ul. Komedy Trzcińskiego na jeleniogórskim Zabobrzu pojawi się huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci, poruszających się na wózkach inwalidzkich. – Będzie to pierwsza tego typu huśtawka na miejskich placach zabaw i najprawdopodobniej (wg naszej wiedzy) pierwsza w całym mieście – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM.

Huśtawka będzie przeznaczona dla niepełnosprawnych dzieci, które będą mogły z niej korzystać dzięki metalowej konstrukcji zawieszonej na ramie wykonanej z rur stalowych. Taką huśtawkę dzieci jeżdżące na wózkach będą mogły same wprawić w ruch przy pomocy ręcznych uchwytów. Koszt to ok. 17-20 tys. zł brutto.

Na doposażenia miejskich placów zabaw dla dzieci w 2016 roku Miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Z tych funduszy na placu zabaw w Parku na Wzgórzu Kościuszki pojawi się nowy zestaw zabawowy zawierający co najmniej: trzy wieże z pomostami łączącymi, dwie zjeżdżalnie, drabinkę wejściową i ściankę wspinaczkową. Natomiast place zabaw przy ul. Edwarda Dembowskiego i na Placu Kościuszki zyskają huśtawki typu „bocianie gniazdo”.

Łącznie Miasto utrzymuje 23 place zabaw: na Placu Różanym, przy ul. Weigla, przy ul. Komedy- Trzcińskiego, na Placu Energetyka, na Placu Kościuszki, przy ul. Osiedle Robotnicze, przy ul. Fortecznej, przy ul. Lwóweckiej, przy ul. Zaułek, w Parku Żiżki, przy ul. Tkackiej, w Parku Wzgórze Kościuszki, przy ul. Okrężnej, przy ul. Czarnoleskiej, przy ul. Książęcej, przy ul. Zjednoczenia Narodowego, przy ul. Stefana Czarnieckiego, w Parku Norweskim, przy ul. Edwarda Dembowskiego, a także w Maciejowej, Jagniątkowie i Goduszynie (wraz z boiskiem).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group