Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2174
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci

Niedziela, 29 maja 2016, 0:40
Aktualizacja: 0:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Będzie huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci
Fot. Wiktoria Ciepiela
Do 30 czerwca miejski plac zabaw przy ul. Komedy Trzcińskiego na jeleniogórskim Zabobrzu pojawi się huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci, poruszających się na wózkach inwalidzkich. – Będzie to pierwsza tego typu huśtawka na miejskich placach zabaw i najprawdopodobniej (wg naszej wiedzy) pierwsza w całym mieście – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM.

Huśtawka będzie przeznaczona dla niepełnosprawnych dzieci, które będą mogły z niej korzystać dzięki metalowej konstrukcji zawieszonej na ramie wykonanej z rur stalowych. Taką huśtawkę dzieci jeżdżące na wózkach będą mogły same wprawić w ruch przy pomocy ręcznych uchwytów. Koszt to ok. 17-20 tys. zł brutto.

Na doposażenia miejskich placów zabaw dla dzieci w 2016 roku Miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Z tych funduszy na placu zabaw w Parku na Wzgórzu Kościuszki pojawi się nowy zestaw zabawowy zawierający co najmniej: trzy wieże z pomostami łączącymi, dwie zjeżdżalnie, drabinkę wejściową i ściankę wspinaczkową. Natomiast place zabaw przy ul. Edwarda Dembowskiego i na Placu Kościuszki zyskają huśtawki typu „bocianie gniazdo”.

Łącznie Miasto utrzymuje 23 place zabaw: na Placu Różanym, przy ul. Weigla, przy ul. Komedy- Trzcińskiego, na Placu Energetyka, na Placu Kościuszki, przy ul. Osiedle Robotnicze, przy ul. Fortecznej, przy ul. Lwóweckiej, przy ul. Zaułek, w Parku Żiżki, przy ul. Tkackiej, w Parku Wzgórze Kościuszki, przy ul. Okrężnej, przy ul. Czarnoleskiej, przy ul. Książęcej, przy ul. Zjednoczenia Narodowego, przy ul. Stefana Czarnieckiego, w Parku Norweskim, przy ul. Edwarda Dembowskiego, a także w Maciejowej, Jagniątkowie i Goduszynie (wraz z boiskiem).

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group