Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 14891
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Będą ogrody deszczowe

Sobota, 14 stycznia 2023, 11:35
Aktualizacja: 11:38
Autor: Jacek
Kowary: Będą ogrody deszczowe
Fot. Jacek
Do końca czerwca bieżącego roku w mieście nad Jedlicą ma powstać infrastruktura hydrotechniczna w postaci ogrodów deszczowych.

Kowary doświadczyły niejednokrotnie suszy i podtopień. To mają zmienić ogrody deszczowe. Zasilane są przez wody opadowe mają za zadanie gromadzić wodę, by nie spływała ona bezpośrednio do kanalizacji. Taki system retencyjny potrafi obniżyć w upalne dni temperaturę nawet o kilka stopni w mieście. Dzięki temu systemowi można gospodarować dowolnie wodą deszczową.

W ramach projektu „Zielono-niebieskie Kowary” realizowane są projekty hydrotechniczne, by w jak największym stopniu zatrzymać tak cenną wodę opadową. Gmina Miejska Kowary złożyła zamówienie na na dostawę i montaż ogrodów deszczowych. Projekt jest dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, obszar programowy: Klimat.

Twoja reakcja na artykuł?

86
78%
Cieszy
13
12%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
2%
Złości
7
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
154
W Internecie
26%
Stacjonarnie w sklepie
68%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
6%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Czechy
Dlaczego Czesi nagle pokochali Polaków?
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
W piątek otwarcie schroniska "Nad Łomniczką"
 
Jelenia Góra - KARR
IV Dolnośląskie Forum Gospodarcze
 
Karkonoski Park Narodowy
Ratują żaby, chronią naturę. Rusza wiosenna Akcja Żaba
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group