Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8649
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Batikowy dzień na finał afrykańskiego lata

Piątek, 27 sierpnia 2010, 8:57
Aktualizacja: 9:24
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Batikowy dzień na finał afrykańskiego lata
Fot. Gabi
Ostatni dzień zajęć z cyklu “Afrykańskie lato” minął bardzo dzieciom bardzo szybko. Instruktorka przygotowała dla nich bardzo ciekawy projekt. Mieli oni stworzyć własny niepowtarzalny batik, który przedstawiałby scenę z opowieści o dzielnym Kintu, który przechytrzył Pana Niebios.

Dzieci śmiały się podczas słuchania legendy i dopowiadały koniec historii. Po omówieniu legendy przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Każde dziecko otrzymało kawałek płótna, na którym najpierw kredkami świecowymi musiały narysować wyobrażone sceny. Po zapełnieniu płótna przyszedł czas na pomalowanie go farbą. Powstały bardzo ładne prace, którymi dzieci mogły się pochwalić.

Młodzi jeleniogórzanie bardzo chętnie tworzyli batiki, a efekt ich pracy był zaskakujący. Warsztaty zakończyły się w bardzo miłej atmosferze. Maluchy bardzo dziękowały Joannie Kowalczyk za mile spędzony czas. Uczestnicy zapowiedzieli, że na pewno będą uczestniczyć w kolejnych warsztatach. Prace uczestników warsztatów będzie można podziwiać w holu galerii Biura Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
504
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group