Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6941
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Basen na Sudeckiej czynny od czerwca

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:11
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Setki młodych ludzi będą się kąpać w niestrzeżonych stawach: basen przy Sudeckiej nie zostanie wcześniej otwarty

Woda z basenu przy ulicy Sudeckiej nie będzie już wyciekać. Nieszczelne niecki naprawiono. Ale samo kąpielisko zostanie otwarte dopiero w czerwcu. Dlaczego tak późno, choć zapowiada się upalny maj?
Na największej, i jedynej dostępnej w mieście, pływalni pod chmurką, trwają prace przed zbliżającym się sezonem. W tym roku Franciszek Zenon Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, nie ma obaw, że niecki pochodzące sprzed drugiej wojny światowej, będą przeciekały.
– Na 99 procent skutecznie uszczelniliśmy. Ryzyko zalania obiektów położonych niżej jest minimalne – zapewnia Brykner.
Kiedy w latach trzydziestych ubiegłego wieku powstawał basen, nie przewidziano, że poniżej zostanie zbudowane osiedle mieszkaniowe i szkoła. Jeszcze za czasów PRL był pomysł, aby zbudować w pobliżu krytą pływalnię, ale o remoncie starego basenu nikt nie pamiętał. Do dziś z zamysłu został żelbetonowy szkielet, bo budowy nie ukończono. Dopiero niedawno okazało się, że niecki kąpieliska są nieszczelne.
O bezpieczeństwo zaczęli bać się lokatorzy bloków przy ulicy Ptasiej. Pojawiły się na nich pęknięcia, które początkowo wiązano z niekorzystnym wpływem przeciekającego basenu. Ekspertyzy wykazały, że to nie woda, ale wadliwe wykonanie tynków na domach z wielkiej płyty było przyczyną usterek. Dziś ludzie z osiedla mogą spać spokojnie.
Na rozpoczęcie sezonu pływackiego nie mogą doczekać się jeleniogórzanie. Na razie muszą uzbroić się w cierpliwość.
Setki młodych ludzi będą się kąpać w niestrzeżonych stawach: basen przy Sudeckiej nie zostanie wcześniej otwarty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Guine 8-05-2005 19:06
A może basen przy Sudeckiej jest kąpieliskiem strzeżonym? Pałno tam facetów w pomarańczowych czapkach których jedynym zmartwieniem jest równomierna opalenizna i popisywanie się swoją "władzą". Poza tym nie ma co chodzić na Sudecką bo woda w basenach juz po kilku dniach staje się syfiasta.
~Sidi 22-06-2011 20:37
To pierwsze to prawda!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group