Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6229
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bajki u prezydenta

Piątek, 5 października 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bajki u prezydenta
Fot. Angela
Trudne pytania najmłodszych do szefa Jeleniej Góry.

„Bezpieczna droga do przedszkola” to kolejna akcja prewencyjna straży miejskiej organizowana przez niestrudzonego mł. insp. Grzegorza Rybarczyka. Tym razem tę drogą podążyły dzieci z przedszkola „Okrąglaczek” do ratusza, gdzie na maluchy czekali samorządowcy z prezydentem Markiem Obrębalskim i jego zastępcą Jerzym Łużniakiem.

Przed spotkaniem z prezydentem miasta maluchy zostały oprowadzone przez Grzegorza Rybarczyka po ratuszu. Inspektor opowiedział dzieciom krótką historię Jeleniej Góry.

Najważniejszym punktem programu było jednak spotkanie z szefem miasta. Dzieci powitały Marka Obrębalskiego oklaskami i przeszły do sedna sprawy, czyli zadawania trudnych pytań, które niemal w całości dotyczyły interesu wszystkich jeleniogórzan.
– Kiedy w Jeleniej Górze powstanie aquapark? – spytał Bartek.

Marek Obrębalski poza stwierdzeniem, że jest to trudne pytanie, odpowiedział, że za kilka lat dzieci będą miały okazję kapać się w basenach zasilanych wodami termalnymi.

Kolejne pytania najmłodszych dotyczyły atrakcji na zbliżającą się zimę. Prezydent Obrębalski miał w odpowiedzi dobrą informację.
– Jeśli dopisze pogoda czyli temperatura na termometrach nie przekroczy dziesięciu stopni, lodowisko o powierzchni 10 na 30 m wraz z wypożyczalnią łyżew, uruchomione zostanie 15 listopada nieopodal muszli koncertowej w Parku Zdrojowym – obiecał Marek Obrębalski.

Maluchy wykonały przygotowany program artystyczny i wręczyły Markowi Obrębalskiemu herb swojego przedszkola. Na koniec wizyty dzieci zaprosiły prezydenta do swojego przedszkola, by... poczytał im bajki.

<b> Bezpieczna droga </b>
Przez całą drogę wiodącą od przedszkola do ratusza dzieciom z przedszkola Okrąglaczek towarzyszyła Straż Miejska. Podczas tej wycieczki najmłodsi dowiedzieli się jak należy zachowywać zasady bezpieczeństwa na drodze i chodniku.
&#8211; Straż miejska pod patronatem prezydenta miasta organizuje w szkołach i przedszkolach akcję &#8222;Bezpieczna Droga do szkoły i przedszkola&#8221;, w ramach której spotykamy się z dziećmi, którym staramy się przekazać najważniejsze zasady bezpieczeństwa &#8211; powiedział Grzegorz Rybarczyk. Zarówno na przejściach oznakowanych i nieoznakowanych wyjaśniamy, jak należy przechodzić przez jezdnię, mówimy też o innych zagrożeniach, które czekają na dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group