Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 6519
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bądź dumny ze swojej historii – idź na obchody Święta Niepodległości

Wtorek, 6 listopada 2012, 8:40
Aktualizacja: 10:22
Autor: UM
Jelenia Góra: Bądź dumny ze swojej historii – idź na obchody Święta Niepodległości
Fot. Archiwum
Uroczystości oficjalne, otwarta lekcja historii, spektakl, koncerty oraz wystawa – tak przedstawiają się obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w dniach 9–11 listopada w Jeleniej Górze.

- W sposób szczególny zapraszamy młodzież i mieszkańców na edukacyjną część obchodów tj. organizowaną w piątek, 9 listopada Otwartą Lekcję Historii, która rozpocznie się w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej o godz. 13.00 – zachęcają organizatorzy.

W lekcji swój udział zapowiedzieli: moderator panelu - Prezydent Marcina Zawiła, płk Michał Sumisławski – Prezes Związku Inwalidów Wojennych, Pan Wacław Bajer – Prezes Towarzystwa Pionierów Jeleniej Góry i przedstawiciel Związku Kombatantów, Pani Bożena Dudzińska – Prezes Związku Sybiraków w Jeleniej Górze, Pan Michał Orlicz – NSZZ „Solidarność” oraz Pan Ivo Łaborewicz, Kierownik Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze.

Zapraszamy do licznego udziału w wydarzeniu, zadawaniu pytań, a po jego zakończeniu na projekcje dwóch filmów. O godz. 14.30 wyświetlony zostanie film zrealizowany w 1982 roku, który na swoją premierę musiał czekać do roku 1990 - „Przesłuchanie” w reż. Radosława Bugajskiego, a o godz. 16.30 odbędzie się projekcja filmu, mającego swój kinowy debiut w 2011 roku – „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reż. Antoniego Krauze. Na lekcję historii oraz pokazy filmów wstęp wolny.

Warto również odwiedzić tego dnia Zdrojowy Teatr Animacji, w którym o godz. 18.00 przedstawiony zostanie spektakl „Dzień Niepodległości”, przygotowany przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego we współpracy z Radą Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” lub udać się do Filharmonii Dolnośląskiej na koncert specjalny z okazji Święta Niepodległości (godz. 19.00)

Sobota, 10 listopada upłynie pod znakiem V Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej, który rozpocznie się w JCK przy ul. Bankowej od godz. 11.00 (koncerty laureatów godz. 16.30) oraz otwartego zebrania Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, które odbędzie się w Klubie Relaks przy ul. 1 Maja o godz. 16.00

Oficjalne i główne obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada będą miały miejsce tradycyjnie na Placu Ratuszowym i rozpoczną się o godz. 11.00, a zaraz po ich zakończeniu zapraszamy na minipiknik – miasteczko służb mundurowych z pokazami sprzętu oraz uzbrojenia, a także licznymi niespodziankami dla mieszkańców. Oficjalną część uroczystości zakończy Msza Św. w intencji ojczyzny odprawiona o godz. 13.00 w Kościele Garnizonowym.
Wydarzeniem zamykającym tegoroczne obchody będzie wernisaż wystawy w Muzeum Przyrodniczym o godz. 16.00, „Przyroda Kresów – Bukowina”.
Serdecznie zapraszamy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
58
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group