Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6905
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 stycznia 2010, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 23 stycznia 2010, 15:49
Autor: rylit
Fot. rylit
Pełna sala babć i dziadków oklaskiwała wczoraj występujących wnuków ze łzami wzruszenia ocieranymi ukradkiem. Tak było podczas uroczystego koncertu uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych zorganizowanego z okazji sympatycznych świąt: wczorajszego Dnia Babci i przypadającego dziś Dnia Dziadka.

W Sali im. Różyckiego Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w czwartkowy wieczór w Dniu Babci 21 stycznia 2010r. zasiadły najwspanialsze babcie na świecie, które w tym dniu mają swoje święto oraz najlepsi dziadkowie mający swoje święto następnego dnia, aby uczestniczyć w koncercie przygotowanym przez wnuków, uczniów państwowych szkół muzycznych z Jeleniej Góry.

Organizacja koncertu to pomysł Huberta Papaja, przewodniczącego rady miejskiej, Anny Ragiel, jego zastępczyni oraz Roberta Bobkiera, pełnomocnika TOnZ przy Parlamencie UE w Brukseli. Koncert był finansowany ze środków prywatnych. Organizatorzy rozdali około 150 zaproszeń w wielu instytucjach naszego miasta. Przed samym koncertem byli pełni obaw czy zmieszczą się wszyscy chętni. Po dostawieni kilku krzeseł koncert mógł się rozpocząć.

Anna Ragiel i Hubert Papaj przywitali gości podkreślając niebagatelną rolę babć i dziadków w naszym życiu składając im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Koncert rozpoczął występ połączonego chóru PSM I stopnia i Szkoły Podstawowej nr 2 pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz-Motyki. Następnie występowali uczniowie szkół muzycznych wykonując w różnych konfiguracjach estradowych utwory na instrumenty smyczkowe. Uczniów przygotowała i akompaniowała im Jolanta Popielarz.

Wystąpił też zespól wokalny, który wykonał żywiołową wiązankę piosenek. Młodzi artyści byli ciekawie ucharakteryzowani do występu. Ciekawostką był też występ zespołu folklorystycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2, który wykonał wiązankę tańców huculskich. Na zakończenie dla wszystkich babć i dziadków, rodziców braci i sióstr wystąpili młodzi muzycy z PSM II stopnia im. Moniuszki w kwartecie saksofonowym i big bandzie, wykonując kilka popularnych standardów jazzowych.

Wszystkie występy młodych artystów wywoływały na widowni, składającej się w większości z babć i dziadków duże brawa. Zgromadzeni ze wzruszenia często sięgali po chusteczki i ocierali łzy, bo przecież któż jest lepszy od ich ukochanych wnucząt. Jelonka przyłącza się do życzeń: wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~DOLNOŚLĄZAK 22-01-2010 10:27
Byłem, widziałem, łezkę uroniłem. Zgrzybiałe łapska od oklasków zabarwiły mi się - niestosownie - na czerwono.
~Piękny Roman 22-01-2010 10:55
WSZYSTKIEGO DOBREGO BABCIOM I DZIADKOM bo gdyby nie oni,to kto tak troskliwie dbał by o nasze potomstwo :)
~Iza 22-01-2010 15:17
gratuluje i zazdroszcze!!!rodzice mojej wnuczki sie rozwiedli,i ja tez zostalam ukarana-zakaz widywania Kasi.Drodzy moi wy wzieliscie rozwod ze soba,a nie ja z wnuczka.Babcia nie babcia
~Też dziadek. 22-01-2010 18:41
Pani Aniu,Panie Hubercie.Gratuluję i dziękuję za chwilę wzruszeń,łzy. Nasze wnuczki i wnukowie to mądre,uzdolnione dzieci.JR.
*piipi* 22-01-2010 21:41
~Babcie to mają dobre *serduszko ..i kochają,gdy są wykorzystywane do "nianczenia" wnuków ! ~SMUTNE ..
~do *piipi* 22-01-2010 22:03
Ale babcie bardzo lubią w taki sposób być wykorzystywane.Widać,że nie jesteś jeszcze babcią ,bo tego nie rozumiesz pisząc w taki sposób. " Dziadkowie i wnuki tworzą krąg najlepszego porozumienia ". Dziękujemy za piękny występ:))) Babcia i Dziadek.
rymcycymcy 22-01-2010 23:26
Nawet jeśli zliczę moje dzieci o których wiem, że są moje, to żeby dojść ile to z nich może być wnuków, to muszę to jakoś przemnożyć logarytmicznie :) Spodziewam się wielu prezentów i pięknych występów :)
*piipi* 23-01-2010 0:21
..do - [~Rymcycymcy ..] .. *Hi,.. uwazaj na *fałszywych wnuków ! ~Oni *lubią robic dziadkowi *niespodzianki ..swoimi problemami !
~andi2007 24-01-2010 23:11
Cieplickie Trele-w sobotę na konkursie w Świdnicy wyśpiewały Złotego Anioła . To znaczy otrzymały pierwszą nagrodę. Wielkie brawa dla naszej młodzieży.!!!!!!!!!!!! Jednak bez wspaniałej Pani Moniki i naszego Pana Artura akompaniatora ten sukces byłby nie możliwy. BRAWA!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group