Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8068
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego!

Piątek, 22 stycznia 2010, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 23 stycznia 2010, 15:49
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego!
Fot. rylit
Pełna sala babć i dziadków oklaskiwała wczoraj występujących wnuków ze łzami wzruszenia ocieranymi ukradkiem. Tak było podczas uroczystego koncertu uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych zorganizowanego z okazji sympatycznych świąt: wczorajszego Dnia Babci i przypadającego dziś Dnia Dziadka.

W Sali im. Różyckiego Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w czwartkowy wieczór w Dniu Babci 21 stycznia 2010r. zasiadły najwspanialsze babcie na świecie, które w tym dniu mają swoje święto oraz najlepsi dziadkowie mający swoje święto następnego dnia, aby uczestniczyć w koncercie przygotowanym przez wnuków, uczniów państwowych szkół muzycznych z Jeleniej Góry.

Organizacja koncertu to pomysł Huberta Papaja, przewodniczącego rady miejskiej, Anny Ragiel, jego zastępczyni oraz Roberta Bobkiera, pełnomocnika TOnZ przy Parlamencie UE w Brukseli. Koncert był finansowany ze środków prywatnych. Organizatorzy rozdali około 150 zaproszeń w wielu instytucjach naszego miasta. Przed samym koncertem byli pełni obaw czy zmieszczą się wszyscy chętni. Po dostawieni kilku krzeseł koncert mógł się rozpocząć.

Anna Ragiel i Hubert Papaj przywitali gości podkreślając niebagatelną rolę babć i dziadków w naszym życiu składając im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Koncert rozpoczął występ połączonego chóru PSM I stopnia i Szkoły Podstawowej nr 2 pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz-Motyki. Następnie występowali uczniowie szkół muzycznych wykonując w różnych konfiguracjach estradowych utwory na instrumenty smyczkowe. Uczniów przygotowała i akompaniowała im Jolanta Popielarz.

Wystąpił też zespól wokalny, który wykonał żywiołową wiązankę piosenek. Młodzi artyści byli ciekawie ucharakteryzowani do występu. Ciekawostką był też występ zespołu folklorystycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2, który wykonał wiązankę tańców huculskich. Na zakończenie dla wszystkich babć i dziadków, rodziców braci i sióstr wystąpili młodzi muzycy z PSM II stopnia im. Moniuszki w kwartecie saksofonowym i big bandzie, wykonując kilka popularnych standardów jazzowych.

Wszystkie występy młodych artystów wywoływały na widowni, składającej się w większości z babć i dziadków duże brawa. Zgromadzeni ze wzruszenia często sięgali po chusteczki i ocierali łzy, bo przecież któż jest lepszy od ich ukochanych wnucząt. Jelonka przyłącza się do życzeń: wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
802
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group