Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 3873
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Azyl w Dziwiszowie

Sobota, 13 czerwca 2020, 6:02
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2020, 11:32
Autor: WAC
Dziwiszów: Azyl w Dziwiszowie
Fot. DIOZ
Przy wydatnej pomocy wolontariuszy, w pochodzącym z XVI wieku zespole pałacowo – folwarcznym w Dziwiszowie powstaje Ośrodek Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

W Dziwiszowie DIOZ, zajmujący się przede wszystkim opieką na skrzywdzonymi zwierzątami, odbieranymi w interwencjach, dotychczas dzierżawił wyłącznie łąki dla uratowanych z interwencji krów. Teraz - w związku z chorobą zarządcy pałacu - obrońcy zwierząt na bardzo preferencyjnych warunkach zaczęli użytkowanie całego zespołu pałacowego. Podopieczni DIOZ będą mogli korzystać z niemale 20 hektarów terenu, pomieszczeń gospodarczych, a także z pomieszczeń pałacu.

Wraz z przejęciem folwarku, z dnia na dzień powiększyła się liczba naszych pensjonariuszy. Ze względu na ̨ chorobę dotychczasowego zarządcy pałacu, wszystkie zwierzęta gospodarskie przebywające na terenie nieruchomości przeszły pod skrzydła DIOZ, w tym konie, świnie, ptactwo i króliki - mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ.
Nagle musieliśmy zabezpieczyć pieniądze na opłacenie pracowników, zakup paszy oraz obsługę weterynaryjną dużych zwierząt. Co prawda stan nieruchomości nie jest najlepszy, jednak wierzymy, że z pomocą wolontariuszy uda się doprowadzić to miejsce do stanu używalności - twierdzi K. Kuźmiński. - Już teraz pomagają nam oni gruntownie wyczyścić pomieszczenia dla zwierząt. Oczyszczona przestrzeń zostanie następnie zdezynfekowana i wybielona. Prócz rąk do pracy potrzebujemy wszelkiego rodzaju sprzętu remontowego, ogrodniczego oraz budowlanego. Prosimy także o wpłaty pieniężne. Bez pomocy będzie nam trudno utrzymać naszych braci mniejszych i realizować najwspanialsze plany - apeluje Konrad Kuźmiński.

Twoja reakcja na artykuł?

64
77%
Cieszy
6
7%
Hahaha
1
1%
Nudzi
5
6%
Smuci
3
4%
Złości
4
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
966
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group