Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6065
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Autobus MZK potrącił na pasach 68–letnią jeleniogórzankę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 października 2012, 18:02
Aktualizacja: 18:05
Autor: red
Do zdarzenia doszło dzisiaj (11 października) po południu, około godz. 13.20, na przejściu dla pieszych przy ul. Kiepury w jeleniogórskim osiedlu Zabobrze. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych i wtedy została potącona przez autobus MZK, skręcający z ul. Sygietyńskiego. 57–letni kierowca autobusu był trzeźwy.

- Poszkodowana, w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca autobusu nie zauważył pieszej. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności tej sprawy – powiedziała nam podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~faja 11-10-2012 18:41
W autobusach zostały przesunięte parę lat temu barierki przy kabinach kierowcy. Teraz pasażerowie stojący z przodu notorycznie zasłaniają widoczność kierowcy na prawą stronę. Wielokrotnie byłem świadkiem proszenia przez kierowcę o odsunięcie się do tyłu i zrobienie widoczności, to pasażerowie wyrażali wielkie oburzenia, jak to kierowca ich przegania. Dlatego wielu z nich dało sobie spokój i jedzie w wielu miejscach na wyczucie. Dodatkowy problem, to ludzie podtykający kierowcy pod oczy pieniądze na bilet w czasie jazdy. To skutecznie ogranicza widoczność i rozprasza.
~@ 11-10-2012 18:48
do/~faja/masz rację ale i też są winni kierowcy którym to panienki(koleżanki....)włażą za kabinkę zagadują rozpraszają jak rownież podczas jazdy kierowcy (nie wszyscy)zajmują się pisaniem sms
~erton 11-10-2012 18:52
Szyby były czyste?
~ 11-10-2012 19:43
Panienki przeszkadzaly, wiadomo....takie galerianki autobusowe. Busorianki.
~lekarz 11-10-2012 19:46
tak stan bardzo ciezki,...zlamany obojczyk,potluczenia glowy..Co wy piszecie redakcjo???Stan ciezki,to stan ciezki..czyli na dwoje babka wrozyla!!!Czyta sie sie :jelonke jak Fakt..Wielka tragedia..celebrycie wyskoczyl pryszcz na nosie,tu przed otwarciem..np nowego sklepu z butami...
~ 11-10-2012 19:50
Jeżdzę dużo autobusami ze znajomymi kierowcami, możecie mnie hejtować, ale tak - rozmawiam z nimi podczas jazdy i nie przeszkadza im to podczas jazdy. Bardziej przeszkadzają stare dewotki które nie rozumieją że jak ludzie cały czas kupują bilety to autobus jedzie opóźniony i z gębą do kierowcy i przeszkadzają ludziska wpier... wchodzący przed najjeżdżający autobus na pasy! Jak kobita się wpier.. wpycha to zostaje potrącona. Nic dziwnego.
~ 11-10-2012 19:54
Kilka dni temu jechałem sobie prawym pasem z Cieplic do Jeleniej. Z ul Wyczułkowskiego, bez sygnalizowania wyjechał autobus MZK. Musiałem uciekać najpierw na lewy pas, a następnie na pas ruchu dla pojazdów z naprzeciwka. Na moje trąbienie pokazał mi środkowy palec. Potem przykleił się do zderzaka i też sobie trąbił. Pytam się kto przyjął tego k...na i jaki psycholog dopuścił go do tego zawodu?
~ 11-10-2012 19:59
to jest efekt bo kierowca powinien jechac a nie sprzedawac bilety i jest skupiony na wydawaniu reszty a nie na ulice
~ 11-10-2012 20:01
Dyskusja dyskusją, ale nikt mu nic nie zasłaniał, bo skręcał w lewo, a nie w prawo. Wystarczy wejść na nj24, gdzie sprawa jest dokładniej opisana i są zdjęcia, a nie polegać na zdawkowych informacjach jelonki i dopowiadać sobie resztę. Kierowca nie zachował ostrożności przy skręcie i wjechał na pasy, którymi babka przechodziła. Choćby nawet weszła mu pod koła, to miał obowiązek ją widzieć i jej ustąpić. Przy skręcie nie można mówić o wtargnięciu, gdy pieszego widać, że idzie chodnikiem i zamierza przechodzić. Wina jest jednoznaczna. Tak samo jest na zielonych strzałkach, gdzie tylko patrzę aż ktoś kiedyś trafi przechodzących pieszych.
~ 11-10-2012 20:03
proponuje zabrać jeszcze pare autobusow to pasażerowie beda jeździć w kabinie kierowcy
~Thebrymbrym 11-10-2012 20:55
A było słychać strzały ? O_o
~now 11-10-2012 21:16
moim zdaniem to wina mocherowych babć, bo to one biegną po pasach jak porywane, a skrzyzowanie obok zusu jest dosc niebezpiecznie, aczkolwiek latwo przez nie przejsc nie wpadajac pod autobus czy samochód. Kierowca skrecajac w lewo gdyby ją zauwazyl, od razu by sta...l i zagrodzilby cale skrzyowanie. Wina babci i tyle w temacie
~świadek 11-10-2012 21:22
Lidzie, ja byłam świadkiem tego zdarzenia i doskona;e widzialam ze wina byla kierowcy... jej mąz jeszcze zdążył wejść na chodnik ona niestety juz nie.... kierowca w ogóle nie patrzył na lewą strone tylko na prawa czy cos jedzie... a w dodatku jak już wyjeżdzał przyspieszył...... I kto mu dał prawo do jazdy ja się pytam...? Kierowcy MZK (nie wszyscy oczywiście) sa naprawde bezmyślni... zaraz po tym zdarzeniu jechałam 6 na teatr i kierowca jak było zielone światło stał auta za nami trąbiły a on ruszył jak zapaliło się czerwone...... I co czyja wina...? a w autobusie bylo mzoe z 10 osób więc widocznośc miał dobrą..... a wracając do tej Pani to mam ją cały czas przed oczyma... i jej straszny płacz z bólu......... i moim zdaniem jakaś kara dla kierowcy powinna być.........
~Biegły 11-10-2012 21:28
do osób krytykujących kierowców. Proszę przeliczyć ile km w roku przejeżdżają autobusy w mieście przez rok i ilość kolizji i wypadków z winy kierowców, to wtedy wyjdzie obraz znakomitych fachowców bezpiecznie wożących pasażerów.
~do swiadek.. 11-10-2012 22:08
czyli staruszkowie biegli na "6"..i tez mogli widziec,ze autobus to nie rower,co zaraz zahamuje.Krzyzowka wielka jak nie wiadomo co,ledwo 2 autobusy sie moga wyminac,a tu jeszcze biegi na przystanek...Wspolczuje i kierowcy,i poszkodowanej..Co za dzien dla nich,,
~Buba 11-10-2012 22:11
A jak nie krytykować kierowców?? Niektórzy jeżdżą tak, jakby wieźli wór ziemniaków a nie ludzi. Ale ludzie też nie są bez winy. Wiele razy widziałam jak ktoś przechodził spacerkiem przez jezdnię tuz przed jadącym autobusem/ autem. Dobrym przykładem jest ulica Wojska Polskiego, gdzie nawet babcie z laskami wolą przechodzić przez ruchliwa ulicę niż po pasach.
~Buba 11-10-2012 22:14
P.s. A gdzie ludzie maja bilety kupować skoro większość kiosków splajtowała? Myślicie, że kanara interesuje to, że nie ma gdzie biletu kupić, a kierowca (bo zdarzają się tacy 'wielce skupieni na jeździe') ma to gdzieś..?
~pasażer 11-10-2012 22:26
zazwyczaj nie ma kiosków na przystankach to ciekawe gdzie kupować te bilety jak nie u kierowcy? czasem nie ma wyjścia. Powinni postawić chociaż przy większych przystankach automaty biletowe takie jak we wrocławiu i byłby porządek :) i wszyscy zadowoleni :)
~ 11-10-2012 23:08
Patrząc na to, w jakich warunkach ci kierowcy często prowadzą autobusy: napchane do granic wytrzymałości, sprzedając bilety w międzyczasie itd) dziwię się, że tak mało zdarza sie wypadków. Nasze MZK nie oferuje ani komfortu jazdy pasażerom (małe autobusy i ścisk niemiłosierny, bo oszczędności - a ceny biletów chyba najdroższe w Polsce), ani swoim kierowcom (brak biletomatów na przystankach, o kioskach nie wspomnę, bo to nie ich "bajka"). Do tego to wsiadanie wyłacznie pierwszymi drzwiami... Przecież to powoduje tłok przy samym kantorku kierowcy, wiecznie go rozprasza - nawet, gdy autobus nie jest zbyt przepełniony. I niech mi nikt nie pisze, że przecież można się przesunąć do tyłu - to MZK ma zadbać, by pasażer nie musiał kombinować, jak tu nie przeszkadzać jego pracownikowi w pracy.
~znafffca 11-10-2012 23:11
Niestety, niektórzy piesi mają obyczaj wchodzenie na pasy pod samochód, mając przekonanie o swoim absolutnym pierwszeństwie, oraz kompletne braki z fizyki na poziomie SP. I takie są tego efekty. Szlag mnie trafia jak to widzę. Celują w tym gnoje w wieku 14-18 lat i starsze babiny. Gnoje z arogancji, babiny z głupoty. Reszta jest milczeniem.
~Noa 12-10-2012 7:37
Po pierwsze- autobus, to nie rower! Nie wyhamujesz 15-u ton na odcinku kilku metrów! A ludzie przechodzący przez jezdnię - nawet na pasach zdają się o tym nie wiedzieć! zasada ograniczonego zaufania-obowiązuje obie strony, więc szlag mnie trafia, kiedy słyszę komentarze w stylu: Na pasach miałem pierwszeństwo. Jasne, że masz, ale kiedy samochód i to tak ciężki- jedzie- nie zawsze zdąży wyhamować. Kierowca - też człowiek! -przecież nie potrącił kobiety celowo! Przy skręcie mógł mieć ograniczoną widoczność. A wreszcie może ktoś zauważy, że są źle obliczone czasy przejazdu autobusów???? Ktoś wygodnie siedząc za biurkiem- wylicza czas przejazdu na podstawie odległości- nie biorąc pod uwagę korków, świateł i właśnie sprzedaży biletów- autobus wiecznie opóźniony, więc kierowca nie może się
~Noa 12-10-2012 7:43
Za przeproszeniem nawet wylać, a co dopiero mówić o śniadaniu! Ciągle napięta uwaga, sprzedaż biletów, uważaj na pasy, światła i pasażerów, dowieź na czas, wysłuchaj utyskiwań, że się spóźniłeś, albo, że jedziesz za szybko, i traktujesz pasażerów jak worki z ziemniakami, uważaj, żeby nikogo nie przytrzasnąć drzwiami i patrz, czy tuż za zakrętem jakaś babina nie pędzi na przystanek mając nadzieję, że zderzenie z autobusem uszkodzi bardziej auto, niż ja, albo anioł stróż doda skrzydeł i zdąży! Czasem jakiś dzieciak wyskoczy na jednię zajęty deskorolką, albo upał 40 stopni a kierowca dusi się pod durnym krawatem! A wszystko to na głodniaka , bo jakaś biuralistka w d....e ma to, czy jadłeś, czy nie. A jak co do czego przyjdzie- to Kto mu dał prawo jazdy- tak?Współczuję kierowcom. I kobiecie.
~Noa 12-10-2012 7:48
To był po prostu nieszczęśliwy wypadek. Słyszeliśie określenie- Martwe pole? Kobieta miała pecha, bo być może w momencie skrętu właśnie w takim martwym polu się zalazła. A kierowca będzie musiał teraz żyć ze świadomością, że potrącił człowieka. Przestańcie więc po nim jeździć - co poniektórzy, bo przyczyn było wiele. Trzymaj się pan Panie kierowco! A pani, która doznała obrażeń życzę szybkiego powrotu do zdrowia i większej ostrożności podczas przechodzenia przez przejście.
~Ada 12-10-2012 8:16
Kultura jazdy kierowców autobusów i pojazdow osobowych jest w opłakanym stanie. Nareszcie wprowadzą przepisy zaoszczające kto ma pierwszeństwo na pasach. Czy Pan kierowca, czy pieszy wchodzący na pasy. Tak jest w Holandii. Byłem mile zaskoczony. Zbliżając się do przejścia na pasach, wszystkie pojazdy poruszające się zwalniały i przepuszczały mnie jako pieszego uprawnionego do pierwszeństwa przejścia przez pasy. Kierowcy zaczną przestrzegać zasady przepuszczania w pierwszeństwie pieszego w poruszaniu sie w strefie pasów dla pieszych
~Martwy ! 12-10-2012 8:17
Noa ! Ty też będziesz miał pecha ! Jak Autobus na stopach Ci się zatrzyma ! Wtedy powiesz Miał czy Hau ?
~*chipo 12-10-2012 8:27
...warto by nieco przy okazji uspokoić ruch na Zabobrzu? a może by tak sprawić, że wszystkie skrzyżowania choćby na całej długości Kiepury i Sygietyńskiego były równorzędne? może wreszcie ludzie zaczęli by myśleć jeżdżąc po osiedlu, uspokoiło by to wielu kierowców rajdowców, gdyby zaliczyli bomby, wymuszając pierwszeństwo na tych, co nadjeżdżają z prawej...
~do noa 12-10-2012 8:27
---"moim zdaniem to wina mocherowych babć, bo to one biegną po pasach jak porywane.."----.ALES DURNY, CZLOWIEKU.........Pasy sa dla pieszych. Nie slyszales o tym? Pieszy na pasach= kierowco STOP.Nie ma tu winy pieszej. Zero. Kto twierdzi inaczej, jest chory na glowe. To tyle.
~egzorcysta 12-10-2012 8:38
Zastanawiam się, po co w Jeleniej Dziurze są pasy, skoro tylu potrąceń na pasach nie ma chyba w żadnym mieście w Polsce. Coś tu kierowcom rzuca na oczy czy mózgi?
~ 12-10-2012 8:43
Na calym swiecie bilety sprzedaja kierowca. I jakas umieja byc mili, uprzejmi i jezdza bezpiecznie. W Polsce nie ma kultury jazdy- dotyczy to rowniez kierowcow autobusowych. Taka jest prawda i nie ma sie co napinac. Mialam takie zdarzenie w Warszawie: wyladowalam na Okeciu. Wsiadam do autobusu, musze do Srodmiescia. Nie mialam drobnych.Chcialam kupic bilet u kierowcy. Bilet kosztowal 7 zl.Daje kierowcy 10 zl, a on bardzo glosno i nieuprzejmie ryknal: "siedem zlotych, mowie! DROBNE"!!!!! przepraszam z usmiechem, ze nie mam drobnych, a reszte moze sobie zatrzymac. On mi jednak wydal te 3 zlote. Podal mi je tak, ze....spadly na podloge. Lubie jezdzic autobusami.Ale lubie tez obserwowac. I jesli kierowcy tacy przepracowani i zakreceni- czemu prawie kazdy wozi kolo siebie 15-letnia panienke?
~do 23:11 12-10-2012 9:02
do znaffca: masz w glowie nie tego. Przeczytaj wlasny wpis glosno i wyraznie. TO SA BZDURY. Potem stan blisko sciany i energicznie sie uklon.
~§§§ 12-10-2012 9:05
"Kierowca pojazdu, jeśli nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu na pasach bądź na skrzyżowaniu przy skręcie w drogę poprzeczną oraz podczas przejeżdżania przez chodnik lub drogę dla pieszych, może zostać ukarany mandatem w wysokości 350 zł. "
~jel.góra 12-10-2012 9:12
i chyba nikt sie nie obrazi jak powiem że kierowcy autobusów MZK TO SWIĘTE KROWY i wszystko im wolno na jezdni, dlaczego my kierowcy jadac prosto musimy bardzo mocno uważać czy zaraz taka święta krowa nie wyjedzie z zatoczki z (przystanku) im wszystko wolno i zawsze maja racje, nie my kierowcy małych pojazdów, autobusami jeżdżą kierowcy nieodpowiedzialni, gburowaci i chamliwi, kiedy się to skończy, jak mam wsiąść do autobusu to ma być miło i przyjemnie, a nie że jadę w strachu bo kierowca ostro hamuje, robi ostre zakręty, że wszyscy się pasażerowie się przewracają , a kierowca się cieszy i śmieje, może ktoś w końcu z dyrekcji zacznie jeździć takim autobusem i sam się przekona kogo zatrudnia, co może boi się, ze do celu nie dojedzie, bo my tak, pasażerowie boimy się
~ 12-10-2012 9:25
Nawet palic im wolno...niedawno jechalam autobusem nr 7 i kierowca sobie jechal i palil. W Niemczech bylaby to jego ostatnia jazda. W Polsce wolno. Jasne, ze sa chamscy i gburowaci. Potwierdzam na calej linii.
~ 12-10-2012 9:35
Jeździłem w Irlandii autobusem miejskim i to prawda co napisano wyżej, że kierowcy na całym świecie sprzedają bilety. Tylko, że tam pasażer dający nie odliczone pieniądze po resztę musi zgłosić się w siedzibie firmy znajdującą się w innej miejscowości. Kierowca tylko wydaje bilet. W innych miastach w godzinach szczytu nie sprzedaje się biletów. Kierowca ma jeździć a nie handlować.
~ 12-10-2012 9:41
W Niemczech bilety sprzedaje zawsze kierowca i nie ma z tym problemu. Kierowcy sa usmiechnieci i uprzejmi. Bo zalezy im na pracy (kierowcy autobusow zarabiaja w D dosyc dobrze). Nie masz checi na ta prace= wypad.
~9922mm 12-10-2012 9:42
notorycznie niektorzy z nich zajmuja sie panienkami a nie jazda...ostatnio jechalam w autobusie,kolo kierowcy stala panienka,obok stal inny kierowca i smiechy chichy na caly autobus..jak w jakims klubie ,a ludzie musieli laskawie prosic panienke by mogli przejsc...porazka...innym razem malo kierowcy na kolana nie siadla ,wiec potem nie ma sie co dziwic ze panowie zajeci sa dyskusjami i nie skupiaja sie na drodze,jak zawsze
~pomocy 12-10-2012 9:59
Przezorny zawsze ubezpieczony,mam zawsze w rezerwie bilety i nie potrzeba szukac kiosku
~ania 1 12-10-2012 10:00
W Niemczech w autobusach są automaty z biletami a nie kierowca sprzedaje i płaci się za przejechane przystanki a nie tak jak u nas. Czy jedziesz 1 przystanek czy 10 płacisz 2.60
~ 12-10-2012 10:07
W moim miescie sprzedaje kierowca. Moze to jest roznie. Znam jeszcze autobusy w Bremen i Hannover- Tez sprzedaje kierowca.Maja taki "automacik" do wydawania reszty. Idzie sprawnie, uprzejmie i z usmiechem.
~Teresa 12-10-2012 10:21
Rodzinę poszkodowanej Pani bardzo proszę o kontakt tel. 690-800-710
~ale123 12-10-2012 10:29
kierowcy autobusów notorycznie szarżują stwarzając zagrożenia na drtodze,nie włączją kierunkowskazów,nie sygnalizują włączania się do ruchu ruszjąc z przystanków,ostatnio kierujący autobusem nr1 jednocześnie rozmawiał przez telefon komórkowy,innym razem spokojnie palił papierosa i kierował jedną ręką
~ 12-10-2012 10:43
a Ja myślę ze nie wolno generalizować wszystkich kierowców MZK !!! często jeżdżę autobusami i były rożne sytuacje , tez i dzwoniłam ze 2 razy na skargę ale częściej bym dzwoniła raczej z pochwala dla zachowań kierowców . A to był wypadek !!! BARDZO WSPÓŁCZUJE KOBIECIE JAK I RODZINIE POSZKODOWANEJ . \A czy kierowca sprzedaje bilety czy tez nie to nic tu do tego nie ma . A teraz do ludzi którzy mówią z pogarda o starszych ludziach- PAMIĘTAJCIE WY TEZ BĘDZIECIE STARZY I NIE WIECIE JACY BĘDZIECIE!!!!!! jak to się mówi STAROŚĆ NIE RADOŚĆ MŁODOŚĆ NIE WIECZNOŚĆ
~XXX 12-10-2012 10:45
Do kupowania biletów w autobusach powinny być automaty takie jak we Wrocławiu. Wrzucasz gotówke drukuje ci bilet i go kasujesz.I wtedy kierowcy nie musieli by sprzedawac biletów i sie rozpraszac. Ale Jelenia Góra zchodzi na dno i nic tu sie nie zmienia miasto pcha pieniądze pod swoje dupy i tyle...Nie ma miejsc pracy ludzie nie maja pracy nie placa podatków dzieki temu i przez to państwo czy miasto tez jest biedniejsze...
~ 12-10-2012 11:11
Tu nie chodzi chyba o rozpraszanie.To sa pokomunistyczne pozostalosci. Kierowca autobusu czuje sie czesto panem wszechswiata. Bedac w Jeleniej czesto jezdze autobusami. I musze stwierdzic, ze nigdy nie spotkalam milego i uprzejmego. Warcza, burcza, pala i rozmawiaja z panienkami. Niestety to jest rzeczywistosc.-
~do 10.21 Ter 12-10-2012 11:41
Rodzinę poszkodowanej Pani bardzo proszę o kontakt tel. 690-800-710-to jest Twoj tekst jestes hiena ktora chce sie dorobic na ludzkiej krzywdzie jednoczesnie zniszczyc zycie człowiekowi w tym przypaktu kierowci jestes zwykla g...a tez piszecie ze kierowcy w Niemczech sa usmiechieci to fakt ale jakimi oni jezdza autobusami jakbyscie mieli jezdzic starymi jelczami gwarantuje wam nie bylo by wam do smiechu
~ANTYMALKONT 12-10-2012 11:41
między innymi do 9:41 => no właśnie, jak tu kierowca zarobi to co w Niemczech, to też będzie uśmiechnięty. Do wszystkich z loży szyderców i krytykantów, gdyby którykolwiek z was miał zawodowe prawo jazdy i wykonywał zawód kierowcy autobusu miejskiego czy też innego czy ciężarówki to może te wasze wywody miały by jakąś wartość, tym czasem to jedynie stek bzdur i bezwartościowych wywodów, stało się nieszczęście, a te mają to do siebie że chodzą po ludziach i czyhają za każdym rogiem.
~mz 12-10-2012 12:03
biedna babcia.... Kierowcy mzk to są święte krowy i koniec.... pasy są dla pieszych....
~ 12-10-2012 12:20
A wiec male zarobki (sprzedawczynie, pielegniarki, nauczyciele.....i tysiac innych) w Polsce maja prawo do burczenia, warczenia i zawodowej nieuprzejmosci z powodu malych zarobkow? Postaraj sie twoja mysl opatentowac, masz szanse na nagrode Nobla.
~DJ 12-10-2012 12:42
Naprawdę ktoś powinien się przyjrzeć bliżej jak pracują kierowcy MZK, jak włączają się do ruchu z przystanków, jak jeżdżą na czerwonych światłach, ja blokują ruch samochodów bo zamiast wjechać do zatoki zatrzymują się na pasie ruchu itd,itp. Gdzie jest nadzór ruchu MZK.Gdzie dyrektor.
~rewa 12-10-2012 12:54
Do 12-10-2012 12:42 | ~DJ |: A ja proponuję obserwować zachowanie pasażerów na przystankach, np Podwale. Oczekując na autobus przy samym krawężniku skutecznie uniemożliwiają wjazd autobusu blisko krawężnika. Jak pasażer dostanie lusterkiem w łeb, to kierowca będzie winny. Dlatego lepiej nie podjeżdżać blisko, nie ryzykować.
~Noa 12-10-2012 13:21
Do kolegi z godz. 8:27 - To nie ja napisałam o Moherowych Babciach, więc może mnie nie obrażaj? Bronię kierowców, bo wiem, jak stresującą mają pracę, ponadto - odnośnie kultury - spójrzcie kochani na pasażerów na przystankach- palą, nierzadko klną ( młodzież- również w autobusach) , pchają się wszyscy do przodu, kiedy z tyłu jest więcej miejsca i kiedy człowiek kupi bilet - nie ma nawet jak przepchać się do tyłu. Na prawdę żal mi kobiety, która ucierpiała w tym wypadku- i nigdzie nie napisałam, że to była jej wina. Napisałam- że był to wypadek, którego NIKT nie chciał, prawda? Tylko zanim zaczniecie wieszać psy na kierowcach- zastanówcie się ile kultury znajdziecie u pasażerów! Zaręczam, że jest jej niewiele. A kierowcy aut osobowych-także kulturą nie grzeszą! Rzadko który na pasach ustąpi
~pasażerka 12-10-2012 20:59
kierowcy MZK może i jeżdżą jak święte krowy,ale piesi też nie są lepsi, wchodzą na pasy nawet nie patrząc czy nic nie jedzie, bo są na pasach. Rozumiem, ale błotnik się wyklepie i będzie jak nowy, a człowieka nie tak łatwo naprawić w 3 sekundy, więc dla własnego bezpieczeństwa możemy sie zatrzymać, popatrzeć i dopiero wkroczyć na pasy. kioski splajtowały i nie mamy gdzie kupić biletu, to u kierowcy, to może niech kierowcy gazetki sprzedają i papieroski :) bo mają za dużo czasu między przystankami
~Nika 13-10-2012 21:21
do 12-10-2012 08:27 ciekawe czy ty sie zatrzymujesz przy kazdym przejsciu gdy na chodniku ktos stoi, o ile jestes kierowcą. popatrzcie na ludzi przebiegających na wojska polskiego na wysokosci przystanku kochanowskiego, tudzież niektórzy pomimo że pasy są niedaleko wchodzą na jezdnię i ja mam go przepus...ć bo mu sie na pasy nie chciało iść. żenada ! ostatnio idzie sobie tamtędy gosciu moze ok 30 lat i gada przez tel nie reaguje na sygnał dźwiękowy, idzie powoli jak król w miejscu oddalonym od pasów o kilkanaście metrów.
~lol 13-10-2012 21:23
do 12-10-2012 09:25 kierowca pali? zgłoś to pani, konkretnie do dystrybutora mzk i po sprawie !
~Nika 13-10-2012 21:32
aaa i jeszcze jedno, zganiacie wine na kierowców, ja im współczuje, szczególnie jeśli jeżdżą kursami późnymi wieczorami, na moich oczach młody gó*niarz kopnął w drzwi autobusu ktore potem sie nie domykały, a czemu to zrobił? bo kierowca zapytał czy ma bilet po czym go grzecznie wyprosił. a co sie dzieje w dzien? dzieciaczki puszczają z nowych telefonów (co jeden to glosniejszy) muzykę, o ile jakieś wyklinanie (hip-hop) można nazwać muzyką. no cóż na słuchawki ich nie stać. i wszyscy muszą tego słuchać ;/
~NIE4IDIOTÓW 13-10-2012 22:41
do DJ - nie kompromituj się, kultura prawdziwego kierowcy nakazuje umożliwić i pomóc we włączeniu się do ruchu innemu pojazdowi zwłaszcza wiozącemu pasażerów w komunikacji publicznej tym bardziej poruszającemu się w/g rozkładu jazdy a więc na czas, tobie nic się nie stanie jak się zatrzymasz na chwilę i wpuścisz autobus, a autobus czekając na każdym przystanku po minucie traci punktualność... ZACZNIJ MYŚLEĆ
~NIE4IDIOTÓW 13-10-2012 22:48
do lol: a może tak dyspozytora idioto, przez ciebie drugi idiota stanie przed dystrybutorem ( np. paliwa) i będzie zgłaszał... hiehiehiehie.. ;-) cóz za poziom dyskusji buuuaaahahahaha ;-)
~do pasazerow 22-11-2012 15:43
dlaczego jestescie takimi k...nami,ktorzy wystawiaja puste lby na przystanku za kraweznik?dlaczego nie trzymacie sie poreczy podczas jazdy?dlaczego macie pretensje o spoznienia skoro sa sprzedawane bliety przez kierowcw a tego sie nie uwzglednia w rozkladzie?dlaczego nie pojdziecie do przezesa albo do biura z d...lnymi pytaniami?
~art42 kd 22-11-2012 15:45
do idiotow placzacych na aytobus wyjezdzajacy z zatoku.ART 42 USTAWA O RUCHU DROGOWYM/dla kolow zwykly kodeks drogowy/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group