Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7326
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze (komunikat)

Środa, 11 października 2017, 14:37
Aktualizacja: 15:21
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze (komunikat)
Fot. Użyczone
19 października br. oficjalną wizytę w Jeleniej Górze złoży Pani Anna Azari Ambasador Izraela w Polsce. W programie pobytu Pani ambasador, obok spotkania z dolnośląskimi samorządowcami, znajduje się wykład pt. "70. lat państwa Izrael. Od narodzin do dziś".

W sali błękitnej Wydziału Techniczno-Informatycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze (Plac Piastowski 27) o godz. 16.30 odbędzie się wykład pt."70. lat państwa Izrael. Od narodzin do dziś.", który podsumowuje historię państwa Izrael i opisuje jego współczesne funkcjonowanie. W swoim wykładzie Pani Ambasador przedstawia historię państwa Izrael, od idei syjonizmu Theodora Herzla, poprzez walkę o niepodległość, aż do dziś. Niezwykle ważnym aspektem wystąpienia jest ukazanie współczesnego oblicza Izraela, włączając w to obecną sytuację ekonomiczną, opisywaną, jako innowacyjny ekosystem start-upów, a także technologie związane cyberbezpieczeństwem.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i związane z tym kwestie komfortu i bezpieczeństwa, osoby zainteresowane uczestniczeniem w wykładzie zobowiązane są do wcześniejszego zgłoszenia i rejestracji, poprzez wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres: bpm@jeleniagora.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 października, do godz. 15.00. Osoby udające się na wykład, proszone są o zabranie ze sobą ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na salę nie będzie można wnosić dużych toreb.

JE Anna Azari urodziła się w Wilnie. Jest absolwentką uniwersytetów w Hajfie i w Jerozolimie oraz National Security College. Od ponad 30 lat zajmuje się administracją i dyplomacją. W 1989 roku objęła stanowisko konsula generalnego w San Francisco. Z biegiem czasu swoje zainteresowania skierowała na sprawy Europy i Rosji. Już jako ambasador kontynuowała misję dyplomatyczną na Ukrainie i w Mołdawii oraz w Rosji. Zajmowała stanowisko z-cy dyrektora generalnego i jednocześnie dyrektora Departamentu Eurazji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Izraela. Ambasadorem Izraela w Polsce jest od 3 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group